Skocz do zawartości
Wiskas

Dual channel odmawia posłuszeństwa po wymianie chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wesołych świąt.

Posiadam dość starą platformę ale przeniosłem wszystkie komponenty do innej dużej odbudowy i zwiększyłem możliwość chłodzenia wodnego.
Do tej pory pracowałem na i7 3770k@4.8Ghz z 2x8GB 2400Mhz DDR3 Corsair Vantage dual channel bez problemu leciałyna 2400 mhz. Temperatury są kozackie bo mam w budzie dwie pompy D5 i 7 miedzianych radiatorów (2x480,3x360x 2x240 o grubości 5cm) jestem w stanie uzyskać stabine 5Ghz przy temperaturze max 72°. Nie wiem co sie stało ale nawet na stocku bez OC nie jestem w stanie ustawić 2400mhz w dual channel (który działał) l moj PC wywala błąd w OCCT po zaledwie paru sekundach któregoś z core, błąd występuje również Aidzie i podczas gry też mi wywaliło błąd pamięci. Przywracałem default ustawienia bios, resetowałem płytę zworkiem-bez sukcesu, zmieniałem sloty pamięci. Zwiększenie napięcia z 1.65V nawet na 1.8 nic nie daje....nie spotkałem sie z takim problemem a w singlu channel śmiało mogę ustawić i7@3770k@5Ghz i ram mogę spokojnie odpalić  nawet na  OC @2500mhz i zero errorow. Nie sądzę by był to problem ramu raczej płyty.Ma ktoś jakieś sensowne sugestie? Co mogło pójść nie tak? Jestem w stanie uruchomić system w dual channel na 2400mhz ale parę sekund i jest błąd w OCCT. Pracowałem 3 lata na 4.8Ghz@ram dual 2x8Gb 2400mhz zero problemu - jedyne co zmieniłem to obudowę i CPU waterblock, dodałem druga pompę D5 i dwa radiatory 2x480mm. Poprzedni custom loop tez był wydajny ale co się stało że nagle ram nie daje rady, wszystkie zapisane profile OC nie działają. Tylko w single channel jest stabilnie i poprawnie. Bądź w dualu ale po znacznym obniżeniu zegarów (1600mhz) jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jest to jakaś myśl. Procka nie wyjmowałem z socketu ale montowałem inny blok może podczas dokręcania coś poszło nie tak. Też zakładam że to coś z płytą/socketem/zainstalowanym nowym blokiem. Może to już czas by ponownie zrobić delida mojego i7 3770k przesmarować nowym ciekłym metal, rozebrać socket i założy waterblock bezpośrednio na rdzeń :) irytuje mnie fakt że podczas zmiany obudowy zrobiłem sobie gratisowego downgrade.

@Kwazor Wielkie dzięki za pomoc. Uświadomiłeś mnie w przekonaniu ze to socket/plyta i szok...problem rozwiązany...postanowiłem tylko poluzować śruby montujące blok wodny. Szybki test i OCCT leci już 20 minut na 4.8Ghz@ ramy 2400Mhz dual channel. Zaraz odpalam testy na wyższych zegarach bo jest zapas:) Wcześniej wywalało błędem  po 5 sekundach nie ważne czy na stoku czy na OC;) Teraz lata....jestem Happy THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...