Skocz do zawartości
Pietrasik

[3000] Laptop do gier, 144 Hz,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze laptopa.

 

Cena: 3000 zł, nowy 

Bez systemu.

Matryca: 15 cali, coś z lepszymi kątami (jakiś IPS), musi mieć odświeżanie > 100 Hz, idealnie 144 Hz z GSync/FreeSync (byłbym nawet skłonny poświecić rozdzielczość względem odświeżania, myślę że przy 15 calach rozdzielczość mogła by być mniejsza niż FHD).

Czas pracy na baterii mało istotny, będzie używany tylko w domu, praktycznie zawsze podpięty do ładowarki.

Idealnie by było gdyby miał GSync/FreeSync ale z tego co widzę to musiałbym bardzo nagiąć budżet żeby coś znaleźć.

Trochę poszperałem i mam już faworyta:

HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 144Hz

 

Czy znalazło by się coś lepszego? A jeśli nie to zastanawia mnie jeszcze kwestia ramu. Czy 8 GB wystarczy czy brać z 16 GB? Czy będzie różnica w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz się na laptopa firmy HP to warto skorzystać z programu "HP Out of warranty" w ramach którego możesz obniżyć cenę sprzętu. W przypadku zakupu laptopa HP z przedziału od 2500 do 3999 zł możesz otrzymać 400 zł zwrotu.

 

Co do samego laptopa, który wybrałeś to szczerze mówiąc w tych pieniądzach, a nawet niższych można znaleźć lepszy sprzęt, chociażby nawet:

https://www.pepper.pl/promocje/hp-pavilion-gaming-r7-3750h8gb512-gtx1650-144hz-mozliwe-2449-249505

Po skorzystaniu z programu "HP Out of warranty" cena spada do 2449 zł.

Jeśli chodzi o ilość RAMu to warto brać wersję z 16 GB. Jeśli chcesz pograć w Call of Duty Warzone to bez 16 GB RAM będzie dosyć ciężko.

Edytowane przez strusmig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwiększyłem troche budżet bo stwierdziłem że 16 GB ramu minimum musi mieć lapek i znalazłem jeszcze taki model:

https://www.x-kom.pl/p/526119-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-8300h-16gb-512-120hz.html

Różni się prockiem i ma trochę mniejsze odświeżanie matrycy (120 Hz). Wydaje mi się że ten procek jest lepszy niż w tamtym lapku a cenowo podobnie stoją.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponownie zwracam się z prośbą o doradzenie w sprawie laptopa, bo udało się zdobyć voucher zniżkowy i jako że od kwoty 4000 zł przysługuje aż 650 zwrotu, więc zwiekszyłem budżet do 4000 zł. Czyli:

1) 4000 - 4300 zł

2) Laptop nowy

3) Matryca 15 cali, odświeżanie > 100 Hz, idealnie 144 Hz z GSync/FreeSync

4) Główne zastosowanie: gry, programowanie

5) Miejsce użytkowania: praktycznie zawsze w domu

6) Wymagania specjalne: w miarę dobra matryca (jakiś IPS), wysokie odświeżanie matrycy, GSync/FreeSync chociaż spodziewam się że w tej cenie będzie ciężko

7) Osobiste preferencje: brak

8) Bez systemu

9) Tylko HP

10) Własna propozycja: HP Pavilion Gaming R7-3750H/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz

W tej cenie to chyba najlepiej celować w coś z GTX1660Ti dlatego wydaje mi się że ten model chyba najlepiej by mi pasował. Chcę tylko potwierdzenia czy ta konfiguracja ma sens czy znajdę coś lepszego w tej cenie.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 16:44, Pietrasik napisał:

Witam.

Ponownie zwracam się z prośbą o doradzenie w sprawie laptopa, bo udało się zdobyć voucher zniżkowy i jako że od kwoty 4000 zł przysługuje aż 650 zwrotu, więc zwiekszyłem budżet do 4000 zł. Czyli:

1) 4000 - 4300 zł

2) Laptop nowy

3) Matryca 15 cali, odświeżanie > 100 Hz, idealnie 144 Hz z GSync/FreeSync

4) Główne zastosowanie: gry, programowanie

5) Miejsce użytkowania: praktycznie zawsze w domu

6) Wymagania specjalne: w miarę dobra matryca (jakiś IPS), wysokie odświeżanie matrycy, GSync/FreeSync chociaż spodziewam się że w tej cenie będzie ciężko

7) Osobiste preferencje: brak

8) Bez systemu

9) Tylko HP

10) Własna propozycja: HP Pavilion Gaming R7-3750H/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz

W tej cenie to chyba najlepiej celować w coś z GTX1660Ti dlatego wydaje mi się że ten model chyba najlepiej by mi pasował. Chcę tylko potwierdzenia czy ta konfiguracja ma sens czy znajdę coś lepszego w tej cenie.

Dzięki.

https://www.x-kom.pl/p/531637-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-9750h-8gb-512-120hz.html na i7 + 1660Ti na matrycy ips z odświeżaniem 120hz. Bardzo fajne połączenie, nie powinno aż tak się grzać, a nawet jeśli to undervolting i po problemie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...