Skocz do zawartości
Wikson

Słabsza wydajność niż zakładana

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od pewnego czasu zmagam się z problemem związanym z komputerem, oto moja specyfikacja:
CPU: Intel Core I5 9600K 3.70GHz
CPU cooler: Be quiet! Dark rock 4                                                                                                                     
płyta: MSI Z390 Gaming Plus 
GPU: MSI RTX 2060 Gaming Z
RAM: Crucial Ballistix Sport 1x16gb 3000MHz 
PSU: 650W Silentium PC 
Dysk SSD:  Kingston A400 480GB     
HDD1: 300GB WD 8600
HDD2: 1000gb Toshiba 

Problem dotyczy prawdopodobnie procesora, ponieważ od jakiegoś czasu odnotowuje mniej fpsów w csie niż kiedyś. Temperatury są w porządku i nie wykraczają poza 70 stopni podczas gry. Komputer ma około 7 miesięcy, był składany samodzielnie i nie miałem żadnego problemu. Dodatkowo zrobiłem dziś test w aplikacji intela i miałem około 1136 XTU, podczas gdy średnia XTU na mój procesor u innych osób wynosi 1806. W CS:GO podczas deathmatchu mam od 130-250 fps'ów max na mapie dust 2 w chwili gdy na youtubie inni z moją konfiguracją mają około 300-400 fps'ów używając wymaksowanych ustawień graficznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj hwinfo, odpal tle, włącz testy cpu, np ten w aplikacji intela, occt, prime95, cinebench czy coś podobnego - obserwuj w hwinfo parametry działania cpu, czy spada taktowanie, napięcia, jak przedstawiają się temperatury samego procka, sekcji zasilania płyty. Obserwacja kolego. 70 st w nie wiadomo jakiej grze pod jakimś obciążeniem to za mało info.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...