Skocz do zawartości
Spitap

laptop do pracy 3500-4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Szukam laptopa dla siostry do pracy. Praca jako wykładowca na uczelni głównie prowadzenie konferencji z innymi wykładowcami, prowadzenie prezentacji w oparciu o podstawowe systemy power point,word,excel. Pisanie różnego rodzaju artykułów dla studentów. 

Zależy mi przede wszystkim na :

- matryca ips 

-laptop o rozmiarze 15-16 cali

-solidna obudowa najlepiej aluminiowa

-dobra klawiatura do pisania i precyzyjny touchpad

-ciekawe systemy ,które mogą ułatwić prace w powyższym zawodzie 

-gwarancja i polecane sklepy na których można zakupić laptopa (x-kom,morele bardzo proszę o linki)

Znalazłem pare laptopów w polecanych w tej kwocie tak jak Lenovo thinkpad E15 jednak jego cena znacznie przekracza powyższy budżet mimo tego że był wykazany do kwoty 4300 zł.Toshiba Dynabook Satelite Pro L50 i inne proszę o wskazanie ścieżki w które laptopy celować .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z modeli biznesowych Dell Vostro 5590 i5-10210U/16GB/512/Win10P

Matryca FULL HD WVA również posiada szersze kąty widzenia podobne do IPS, aluminiowa obudowa całkiem lekki mobilny, podświetlana klawiatura, procesor 10 generacji. Dodatkowo 3 letnia gwarancja biznesowa oraz system w wersji PRO.

Alternatywa od Lenovo, Lenovo ThinkBook 15 i5-10210U/16GB/256/Win10P 

Nowa seria połączenie modeli biznesowych z Ultrabook. Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, miejsce na dodatkowy dysk SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji możesz zobaczyć sobie tego o to HP https://www.x-kom.pl/p/530492-notebook-laptop-156-hp-probook-455r-g6-r7-3700-16gb-512-win10p.html 4 rdzeniowy ryzen, 16 GB ramu (vega zabiera około 2 gb) ips i oczywiście aluminiowe wykonanie. Da się go wyrwać taniej, jeśli możesz ogarnąć stary nr seryjny laptopa hp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad to model, który często trafia do serwisu ze względu na obudowę, która po latach użytkowania jest podatna na uszkodzenia. Obudowa od temperatury po czasie się kruszy także nie jest to najlepszy wybór.. 
Mobilnym modelem z dobrymi parametrami jest na przykład ten Vivobook od Asusa. Dobre chłodzenie, ładne wykończenie (jak dla siostry, to pewnie ma to znaczenie), podświetlana wygodna klawiatura i matryca IPS. W tej cenie to moim zdaniem najlepszy wybór.
https://www.x-kom.pl/p/508913-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-x571gt-i7-9750-16gb-512-w10x-gtx1650.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może trochę wyjdę poza wytyczne, ale jeśli szukacie czegoś na uczelnie, to czemu nie poszukać czegoś bardziej mobilnego jednak? W przypadku jakichkolwiek prezentacji to i tak wątpię, że siostra pokazuje je na laptopie, na pewno w grę wchodzi rzutnik. Nie chce Wam niczego narzucać, ale osobiście bardzo mocno rozważyłbym jakiegoś 14calowego biznesowego laptopa.

Ostatnio na forum była debata o Zenbooku 14 ', myślę, że w Waszym przypadku byłby to bardzo dobry wybór. Jest on postawiony na i5 10 generacji, ma 512 SSD i 8GB RAMU, Windows to akurat 10 w wersji Home. Jest lekki przez aluminiową obudowę, jakieś 1,2kg z tego co pamiętaj i lepiej będzie odprowadzał ciepło.

Na plus na pewno jest touchpad ScreenPad 2.0, to dotykowy LCD z możliwościami konfiguracji pod użytkownika, można go podłaczyć pod aplikacje, dodać skróty do nich, nawigować wątkami z jego poziomu, to taki asusowski touchbarjak jest w Macbookach PRO, z tym że ma większą powierzchnie działania.

Trochę się rozpisałem, ale myślę, że to byłaby bardzo dobra opcja, link daje poniżej, w media z kodem ze strony office jeszcze dają koło 100zł taniej

ASUS Zenbook UX434FAC 14' i5 10gen 521 SSD 8GB ScreenPad 2.0

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszym wyborem będzie wspomniany wyżej Zenbook. Posiada obudowę aluminiową. 15,6 cala waży niecałe 1,5kg.
Znalazłem w cenie 3799zł z parametrami,które na pewno powinny Ci wystarczyć.

https://www.x-kom.pl/p/543063-notebook-laptop-156-asus-zenbook-15-ux533fac-i5-10210u-8gb-512-w10-silver.html#Specyfikacja

Jeżeli jesteś w stanie wydać 4199zł masz opcje Zenbooka z wielofunkcyjnym touchpadem (dodajesz sobie ulubione aplikacje do ekranu).  

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Zenbook. Idealnie się wpasuje w Twój budżet i jako narzędzie biznesowe ciężko to przebić. Idealnie wykonany i bardzo mobilny dzięki swojej wadze i rozmiarom.

https://www.x-kom.pl/p/543063-notebook-laptop-156-asus-zenbook-15-ux533fac-i5-10210u-8gb-512-w10-silver.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...