Skocz do zawartości
Smirnof81

[Rozwiązany bios 3.63] MSI Tomahawk MAX B450 i problem z USB 3.2 gen2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z portem USB 3.2 gen2. Gdy podłączę do niego jakikolwiek dysk w kieszeni USB 3.1 lub zwykły hub to komputer uruchamia się, ale zatrzymuje przed ekranem biosu i  nie przechodzi dalej. Jeśli dysk podłączę już po zalogowaniu do Windowsa to jest normalnie wykrywany i działa bez problemu. Także port działa prawidłowo. Problem jest tylko z zabootowaniem z podłączonym urządzeniem, nawet hubem do którego nic nie jest też podłączone. Próbowałem już wielu kombinacji w biosie. Gdy wyłączę tryb legacy w ustawieniach USB to komputer bootuje, ale urządzenie podpięte pod ten port nie jest wykrywane podczas bootowania i nie mogę z niego nic uruchomić. I teraz zastanawiam się czy w biosie są jeszcze jakieś opcje to kontrolujące, czy mam uszkodzoną płytę czy ten typ tak ma i nic się z tym nie da zrobić (swoją drogą mocno reklamowany port USB 3.2 jest w takim wypadku zupełnie nieprzydatny).

Edytowane przez Smirnof81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Setnik napisał:

Pewnie masz kolejność w biosie ustawioną, że najpierw boot z USB.

To nie to. Mam tylko ustawiony boot z dysku NVME. Ponadto jak pisałem z samym hubem USB też nie bootuje. Z innymi portami nie ma problemu, a tylko właśnie z tym USB 3.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...