Skocz do zawartości
Bombert

[1800] Komputer do codziennego użytkowania i pracy + gry

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo

składam komputer, którego priorytetem jest użytkowanie codzienne (korzystanie z przeglądarki i filmy) oraz praca. Chwile posiedziałem i stworzyłem takie coś:

 

Procesor AMD Ryzen 3 3200G

Płyta główna Gigabyte GA-A320M-H

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8 GB,2400MHz, CL14

Dysk SSD Plextor MV8 Series 512 GB 2.5'' SATA III

Dysk Toshiba P300 1 TB 3.5" SATA III

Obudowa Cooler Master Silencio S400

Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS

 

Zasilacz posiadam ze starego komputera Thermaltake Smart SE 530W 80 plus bronze. Moje pierwsze pytanie to czy dobrze dobrałem podzespoły i czy wszystko będzie hulać. Obudowę wybrałem ze względu na jej minimalistyczny wygląd, filtry przeciwkurzowe, maty tłumiące, które mam nadzieje, że spełnia zadanie oraz wielkość (nie chce klocka 0,5m x0,5m jak dotychczas). Kolejna sprawa to dyski, plextora wybrałem, bo mam starszą wersję 256GB i sprawuje się bardzo dobrze. Nie wiem czy ta Toshiba to dobry wybór, czy może są lepsze alternatywy? Na pamięciach się nie znam wiem tyle, że CL14 są bardziej wydajne niż CL16.

 

Jeśli chodzi o procesor i płytę główną to wydaje mi się, że ich specyfikacja jest optymalna, ponieważ mam pomysł żeby na ten moment zainstalować kartę graficzną Asus GTX 560 (wiekowa) i od czasu do czasu pograć w jakieś mniej wymagające gry ale to nie jest mój priorytet. W przyszłości myślałem o ulepszeniu karty graficznej lub jej dokupieniu (nowy model) ale planowałem to zrobić po premierze nowej generacji.

 

Jeżeli macie jakieś alternatywy lub jakieś uwagi to bardzo mi się przydadzą. Proszę też o opinię dotyczącą mojego pomysłu z ładowaniem starego gtxa, którego w niedalekiej przyszłości mógłbym zmodernizować do takiego poziomu żeby zestaw był zoptymalizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o komputer biurowo-multimedialny, to nic bym tu nie zmieniał i nawet darował sobie tego starego GTXa.

Natomiast z gierkami sprawa wygląda już inaczej. :) Jeżeli już masz to GPU, to można pomyśleć o zamianie R3 3200G np na Ryzena 3 1200AF lub nawet Ryzena 5 1600AF. Do tego jakaś tania płyta z serii B. Pamięci zamiast 2400 dałbym 3000 i to najlepiej parkę (2x4GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Zamieniłem R3 na R5 1600AF. Kości zamówiłem 2x4GB 2400 tutaj w specyfikacji tego nie uwzględniłem ale miałem to na uwadze od początku. Płytę zostawiłem, myślisz, że to będzie jakaś duża różnica? Z tego co o niej czytałem to daje rade. Nie zamierzam kręcić proca, bo nawet zostawiłem stockowy cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci radziłbym wziąć 3000 - niewiele droższe, a wzrost wydajności w grach będzie. No chyba że te będziesz kręcił? Procesory AF całkiem łatwo i fajnie się podkręca nawet na tańszych płytach, no ale skoro nie chcesz, to nie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie zamierzałem niczego zmieniać. Jak kręciłem kiedyś mojego starego i5-3570k to się napociłem. Zobaczę jak gra bez podkręcania, później jak będę miał czas to się pobawię skoro mówisz, że to łatwe i przyjemne. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...