Skocz do zawartości
Stoker

Eksporator windows obciąża procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem co się dzieje mianowicie zużycie procesora przez eksplorator skacze strasznie. Waha się między 20 a 24% przez jakiś czas po czym na chwilę spada do 0 i wraca do wysokiego poziomu. "triki" typu czysty rozruch albo stworzenie nowego użytkownika w windowsie nie działają :/ Problem pojawił się niedawno. Dodam jeszcze, że od pewnego czasu myszka po wyłączeniu komputera nie gaśnie. Wyłączyłem w biosie żeby mysz i klawiatura nie uruchamiała się przed startem systemu lecz t nie pomogło i przez to nie mogę teraz nic zrobić w biosie :/ Mój procesor to i5 9600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, MBedi1 said:

Ponowne zainstalowanie systemu? A temperatury jak wyglądają ?

Jeszcze nie reinstalowałem systemu bo próbuję to ogarnąć bez tego ale jak widać chyba będzie konieczny reinstal

Temperatury takie, mam odpalone jedynie chrome i microsoft teams

temp.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalcja OS to ostaczność ( o ile pomoże ) .

System masz na SSD czy klasycznym HDD ?

Może jakiś syf masz w komputerze , przeskanuj kompa za pomocą Malware Bytes Anti Malware lub Dr.Web Cure IT , nie zaszkodzi też przeskanowanie całego kompa jakimś dobrym AV w wersji Live , Kaspersky ma taką wersję .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, reyden said:

Reinstalcja OS to ostaczność ( o ile pomoże ) .

System masz na SSD czy klasycznym HDD ?

Może jakiś syf masz w komputerze , przeskanuj kompa za pomocą Malware Bytes Anti Malware lub Dr.Web Cure IT , nie zaszkodzi też przeskanowanie całego kompa jakimś dobrym AV w wersji Live , Kaspersky ma taką wersję .

 

System mam na SSD skanowałem już różnymi programami i wszystko było dobrze 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tylko mi zapychało RAM. Problemem był sterownik Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST). Po odinstalowaniu problem zjadania pamięci ustał. Udało mi się to wychwyć przez przypadek jak sterownik się nie uruchamiał ze startem systemu. Jak IRST uruchomiło się normalnie ze startem systemu po chwili pamięć zaczynała się zapychać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...