Skocz do zawartości
Worohir

Streaming a wymiana "nowego" sprzętu/ R9 vs R7 vs R5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ogólnie zacząłem streamować ale mam wrażenie że mój R53600 średnio sobie wyrabia z tym (w call of duty warzone łapie prawie 100% obciążenie), w bardziej wymagających tytułach. Obecne podzespoły:

r53600 + NAVIS RGB 240
ASUS b450 Pro gaming
16GB Adata 3200MHZ
700W SilentiumPC Vero L2
5700XT Red Devil

Tak myślę, czy nie sprzedać tego procesora (kupiony październik 2019 xkom) i dołożyć do czegoś konkretnego. Rozglądałem się za R7 3700X ale też pod lupę wpadł mi R9 3900 stąd mam parę pytań:

Czy jest sens pod streaming wymiany R5 na R7?
Jeżeli bym sie decydował np na R9 czy sekcja zasilania ogarnie w ogolę ten procesor? Jest na liście kompatybilności ale szperając w necie widzę, że procesor wymaga porządną sekcję zasilania.
jeżeli płyta główna nie wyrobi to polecacie coś do 800zł? Może uda mi się sprzedać mojego asusa + procesor w dobrych pieniądach.
Ewentualnie jest sens czekać aż wyjdą nowe ryzeny i liczyć na spadek ceny starszych modeli?

 

Rozglądałem się za płytą główną i wpadłem na ASUS TUF GAMING X570-PLUS w teście u blacka sekcja zasilania miała najniższe temperatury (ale chyba musiałbym wymienić zasilacz ponieważ ma inne podłączenia). Tylko czy ogólnie jest sens wydać dodatkowe pieniądze na tą płytę główną i procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana R5 na R7 ( o R9 już nie mówiąc ) tylko pod kątem gier to mało sensowny pomysł .

Może problem leży gdzie indziej np. GPU , Rx 5xxx są na razie dość problematyczny m.in. mają niestabilne sterowniki , może to sterownik karty powoduje takie obciążenie .

Masz pod ręką kogoś kto by ci pożyczył GTX1660 Super / GTX1660Ti czy RTX2060 Super ( zwykły też może być ) ?

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tyle o same gry a o streamowanie ich w komfortowych warunkach w przypadku samego grania i nie nagrywania tego ten ryzen 5 z nawiązką mi starcza. Ogólnie testowałem stream przez GPU to jakość jest lipna jak nie wiem (nie wiem z czego to wynika) w przypadku streamowania CPU jest mega dobrze, ale procesor chyba z założenia lepiej sobie radzi ze strumieniowaniem. Grając w Warzone ze wszystkim na LOW poza teksturami w 1080p procesor czasami łapie 100% i mam dropy. Stąd własnie pytanie czy dodatkowe rdzenie/wątki coś w tym przypadku pomogą. Z samą grafiką mimo problemów z tą serią nie miałem żadnych wszystko śmiga jak ta lala. Niestety nie mam od kogo przetestować jakiegoś zielonego. Jeszcze tylko dodajać działam tez w programach adobe.

Edytowane przez Worohir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...