Skocz do zawartości
helios128

Uchwyt monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Hej nigdy nie miałem uchwytu do monitora przykręcanego do biurka.

Jak tak oglądam filmy na YT to wszyscy przykręcają uchwyt z boku biurka a nie centralnie na przeciwko siedzenia. 

Zastanawiam się czy to tylko taki wymysł czy może konstrukcja wymusza taki montaż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO zależy od konstrukcji uchwytu oraz preferencji użytkownika.
Jak masz uchwyt z długim ramieniem to montujesz z boku, żebyś nie miał monitora blisko twarzy. Chyba, że chcesz..
Jak masz uchwyt z krótkim ramieniem lub bez takowego, to montujesz na środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też od wytrzymałości blatu i gdzie są podpory blatu. Nad podporą blat będzie najwytrzymalszy. Musiałaby i tak być niezła tandeta, by monitor złamał biurko, ale jak blat jest giętki to razem z wyginaniem blatu będzie się ruszał monitor jeśli będzie na środku bez podpory.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nemayu napisał:

ale jak blat jest giętki to razem z wyginaniem blatu będzie się ruszał monitor jeśli będzie na środku bez podpory

Fakt to ma sens. Na szczęście ja mam 3cm litego drewna - raczej się nie ugina 

 

1 godzinę temu, stivo napisał:

Jak masz uchwyt z długim ramieniem to montujesz z boku

Racja im uchwyt może się bardziej "rozłożyć" to jest go więcej za monitorem i gdzieś się pomieścić musi.

 

To teraz pytanie który uchwyt lepszy taki droższy na 3 składany czy tańszy zwykła rurka plus jedno ramie wystarczy.

Może jakieś propozycje lub coś polecacie lub odradzacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby pasował do monitora - wielkości i wagi.

Jeden z moich monitorów musi wisieć, bo nie miałem do niego nóżki i jakiś czas temu wybrałem do niego taki -> https://allegro.pl/oferta/biurkowy-stolowy-uchwyt-monitora-regulowany-13-27-7249400612 . Trzyma się, tym bardziej, że wisi od góry - moje biurko ma tez półkę nad monitorami i na niej musiałem podwiesić monitor. Tak specyfika biurka, że nie dało się inaczej, tj. na głównym blacie założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...