Skocz do zawartości
Sroczka241

Amd 3600+ MSI B450M MORTAR MAX AM4 -Problem z M2

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam.

Proszę o rade bo mam problem w biosie i Windowsie nie widzę dysku na m 2 Crucial 275GBSATASSD MX300 M.2 2280 a w kompatybilnych jest nie wiem dlaczego nie widzi go.

Jest to nowy komputer parę dni temu pisałem post i doradziliście mi co kupić więc zakupiłem

Procesor AMD Ryzen 5 3600 AM4 oc 4.22 GHZ na 1.35 v +BE QUIET! SHADOW ROCK LP (BK002)+Thermal Grizzly Kryonaut 1 gram

MSI B450M MORTAR MAX AM4

Pamięć GoodRam IRDM PRO 2x16GB DDR4 3600 CL17-19-19 Czarna IRP-3600D4V64L17/16G

Adata SSD XPG SX8200 PRO 512GB M.2 NVMe 2280 (System) M2 1

Crucial 275GBSATASSD MX300 M.2 2280 (KTÓREGO NIE WIDZI zainstalowany wcześniejszy Windows ) M2 2

Gigabyte GeForce RTX 2060 Mini ITX OC 6GB GDDR6 (Pożyczony na chwile obecna ale po znajomości kupie ta kartę za 700zł więc się chyba opłaca )

-Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3

-WD RED 4TB Dane praca

COOLERMASTER G650M 650W MODULARNY 12V-52A 80+BRONZ (Do wymiany w przyszłym miesiącu )


 

I Mam parę pytań.

Czy ktoś doradzi jak włączyć M2 2 slot i dlaczego nie widzi dysku? Bios wersja 2.6 najwyższy z grudnia.

Dlaczego po zmianie języka na Angielski w biosie mam jakieś Chińskie znaczki co bios się sypnął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź specyfikacje drugiego slotu m2. Prawdopodobnie drugi slot wspiera tylko dyski m.2 PCI-E i nie wspiera tych na SATA. Tak ja mam na swoim X470 Aorus Gaming Ultra od Gigabyte

Edit:

Drugi slot wspiera tylko PCIe 2.0 (dokładnie tak jak opisałem)

Cytat

AMD® B450 Chipset

4 x SATA 6Gb/s ports1

1 x M.2 slots (M2_2, Key M)1

Supports PCIe 2.0 x4 2242/ 2260 /2280 storage devices

AMD® CPU

1x M.2 slot (M2_1, Key M)1

Supports PCIe 3.0 x4 (1st, 2nd and 3rd Gen AMD Ryzen™/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics and 2nd Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Graphics) or PCIe 3.0 x2 (AMD® Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics)and SATA 6Gb/s 2242/ 2260 /2280 storage devices

PCI_E4 slot will be unavailable when an M.2 SSD is installed in the M2_2 slot.

 

Rozwiązaniem jest zakup dysku PCI-E. Z uwagi,  że ten slot ma ograniczoną przepustowość nie ma sensu pakować tam szybkich dysków, tylko wziąć tańsze i wolniejsze bo i tak nie przeskoczysz 2000 MB na odczycie i zapisie (teoretyczna, maksymalna przepustowość dla  PCI-e 2.0 x4).

Co do krzaków w bios to może dodali nowe elementy i nie przetłumaczyli wszystkiego..

Edytowane przez Adrenaline1986
dodane nowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień SSD M.2 miejscami i powinno działać .

Jeden z portów M.2 wspiera tylko SSD NVMe a nie SATA ( oznaczony jako M2_2 , znajduje się w okolicy dolnego gniazda PCI-E 16x obok portów PCI-E 1x ) .

Z drugiej strony SSD NVMe w tym porcie będzie działał wolniej , to wersja Gen 2 a nie Gen 3 .

Więc sam rozważaj - czy chcesz mieć SSD NVMe działający z pełną prędkością czy czy NVMe działający z połową tej prędkości i dysk SATA w 2 porcie M.2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...