Skocz do zawartości
zdunas12

Ocena PC do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Komputer nie będzie tylko do gier. NVMe maja dużo większą przepustowość, a różnica w cenie nie jest duża. Słyszałem że są problemy z Radeonami ze sterownikami, chcę mieć bezproblemowy komputer i też planuje używać czasami Linuxa. 

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zdunas12 napisał:

Słyszałem że są problemy z Radeonami ze sterownikami, chcę mieć bezproblemowy komputer i też planuje używać czasami Linuxa.

Piszesz w kontekście Linuxa? Jeśli tak to sterownik w kernelu jest w 100% wystarczający, jest Radeon Software for Linux (AMDGPU), który też działa na wspieranych dystrybucjach LTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "są problemy ze sterownikami"? Problemy są jak masz wersję rolling Linuxa i chcesz mu wrzucić sterowniki AMD, nie zawsze to śmiga, ale zawsze śmigają Mesa z kernela.

Pod Windowsem też żadnych problemów nie mam.

 

Tylko mówię, jak chcesz to bierz Nvidie, ale ten Radeon wydaje się lepszy ;)

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z małymi obudowami jest problem bo ich nie ma albo są przestarzałe , lub holernie drogie. Tym bardziej w x-komie .mały wybór.

Zwracaj też uwagę na wysokość chłodzenia CPU do takich obudów.

Szukałem dla siebie to wybrałem  Thermaltake Versa H18.

Edytowane przez S!nY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, S!nY said:

Z małymi obudowami jest problem bo ich nie ma albo są przestarzałe , lub holernie drogie. Tym bardziej w x-komie .mały wybór.

Zwracaj też uwagę na wysokość chłodzenia CPU do takich obudów.

Szukałem dla siebie to wybrałem  Thermaltake Versa H18.

A jak wygląda wyciszenie tej obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz gumek na dyski i gumowych nóżek nic niema.

W dzisiejszych czasach więcej ciszy da ci GPU z dużym radiatorem i systemem stop fan+dobre chłodzenie cpu+ pare dobrych wentyli w obudowie oraz odpowiednie ustawienie krzywych wentylatorów,niż te 2 kawałki pianki w obudowie.

no chyba że komp ma coś renderować 24h/7. ale jak tak ci zależy to nieznajdziesz innej niż ta co dałeś w 1 poście

Polecana przez ajbak karta KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER EX 1-Click OC 8GB GDDR6 jest podobno dość głośna.

ja bym polecił https://www.x-kom.pl/p/511882-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-super-gaming-oc-white-8gb-gddr6.html#Opinie 

Edytowane przez S!nY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@zdunas12 To co mowi @S!nY sie zgadza. Priorytetem jest wydajne i ciche w jednym chlodzenie procesora, karty graficznej i samej obudowy. Halasuja wiatraki, ktore rozkrecaja sie do wysokich rpm pod wplywem rosnacych temperatur.

Z karta KFA2 po czesci prawda. 2060S/70S One Click OC to tania kaszanka, ktorej nikomu bym nie polecil, ale swietnymi kartami KFA2 sa drozsze dwu-wentylatorowe opcje z dopiskiem EX, ktora zostala Ci polecona. Maja inny system chlodzenia. Sa z najchlodniejszych i najcichszych - rownac sie z nimi pod tym wzgledem moga jedynie najdrozsze flagowce MSI i Asusa.

Swietna, ustawna budka, ktora wyciszy, ale nie zagotuje jest budzetowka od Be Quiet - Pure Base 500 (bez okna). Laczac ja z wydajnym, cichym coolerem CPU (najcichszy wentylatorowy na rynku to Scythe Ninja 5) i karta typu KFA2 EX otrzymasz chlodnego i chichego peceta. Sorry, ale ten Thermaltake to opcja dla tych, ktorzy nie moga sobie pozwolic na obudowe za wiecej niz 200 PLN. 2 stowki to gleboki segment budzetowy, w ktorym naiwnym jest oczekiwac jednoczesnie skutecznosci i ciszy. Bo kupowac tania bude i okladac ja wiatrakami za kolejna stowke tez sie nie kalkuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał22 Nawet zastanawiałem się nad tą obudową, ale kurczę chciałem coś małego. Dosyć duże te obudowy. Jest jeszcze ten Corsair 280X, wydaje się fajna, ale trochę droga. 

Poczytałem jeszcze trochę o tych Radeonach i się zastanawiam w sumie. 5700 XT jest w tej samej cenie a niby jest wydajniejszy.  

Nie będę jakoś hardcorowo grał, myślę czy nie lepiej dorzucić do 3700X i kartę dać słabszą. 

Szkoda, że wszystko tak podrożało :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o obudowy typu matx których jest jak na lekarstwo a spc w ogóle nie produkuje stąd ta opcja Thermaltake jak dla mnie ma wszystko na miejscu.

Zobacz jeszcze tą https://www.morele.net/obudowa-nzxt-h400-okno-czarno-czerwony-ca-h400b-br-4596281/ lub jej wariacje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@zdunas12 Im obudowa wieksza, tym latwiej jej utrzymac niskie temperatury, wiec cicho pracowac. No niestety nie mozna miec wszystkiego ;) W odwrotna strone dziala to jeszcze mocniej.

3700X to najsensowniejszy procek na rynku i jedyny sensowny 8/16 bez placenia chorych pieniedzy za gorace i9 Intela. 3600 jest po prostu tani, ale ze starczy na wiecej niz 3 lata nie licz. 

Oczywiscie jesli ktos kupuje kompa do gierczenia, w [gluteus maximus] ma premiere sklepowa nowych Inteli za miesiac/dwa i chce po prostu teraz najlepszego - wtedy tylko 9900K.

Edytowane przez Michał22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 3700X od 3600 w grach będzie szybszy o jakieś 5% w aplikacjach 25-35%. Nie Wiem do czego będziesz go wykorzystywał.

Ale czy będzie to procesor na dłużej to loteria, zależy od producentów gier.

34" jako monitor zbyt duży ale co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze wyciągnąć gdzieś stówkę, i zmienić dysk m.2. Lepiej odpóścić ten adata 8200 pro i kupić WD BLUE SN550, najlepiej 1 TB. da się go trafić za około 6 stówek, a nie ponad 7, lepiej dorzucić do innego podzespołu. Kupowanie dysku ssd 2.5 do nowego blaszaka, to trochę cofanie się, ale m.2 niekoniecznie topowy, to już jak najbardziej. Ta adata jest fajna, ale trochę przydroga. Sam kupiłem WD BLUE właśnie i jak do tej chwili jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@zdunas12 Przy zastosowaniach growych nie odczujesz roznicy. WD to swietna opcja, by po po prostu oszczedzic stowke. Kupno Adaty to rozwiazanie bezkompromisowe. Sa oczywiscie jeszcze lepsze Samsungi 970, ale to juz przeplacanie w przypadku wszystkich, ktorzy nie wykorzystuja szybkosci dysku SSD np. do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Nie chce tworzyć nowego tematu, ponieważ mam praktycznie bliźniaczy case. Chce kupić PC do około 5000 PLN. PC ma służyć w 80-90% do grania. Natomiast w moim przypadku, najrozsądniejsze wydaje mi się kupienie komputera już złożonego, gdyż fizycznie nie składałem nigdy wcześniej PC. Od jakiegoś czasu czytam na temat różnych podzespołów, oglądam porównania/testy GPU i jedynie co, to pojawia się coraz więcej przeróżnych pytań. Znawca ze mnie żaden, od kilku lat gram na konsoli. Naszła mnie chęć przerzucić się na komputer, chce do niego monitor WQHD 1440p 27 cali i chce, żeby komputer w takiej rozdziałce śmigał na ultra/high.

Co myślicie o takim blaszaku? 

https://allegro.pl/oferta/ryzen-5-3600-rtx-2070-super-16gb-ssd-512gb-b450-8583011801?reco_id=74c22c5a-83d0-11ea-88b2-ecf4bbd61870&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Co byście w nim ewentualnie zmienili? Największy problem mam z GPU, ponieważ jest ich bezliku (rożne wersje, producenci itp.) i w moim dyletanckim pojęciu różnią się detalami i ciężko mi je wszystkie wychwycić. Uprzejma prośba o podpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tonyrockyhorror napisał:

Natomiast w moim przypadku, najrozsądniejsze wydaje mi się kupienie komputera już złożonego, gdyż fizycznie nie składałem nigdy wcześniej PC

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-kupic-zestawy-komputerowe-na-kwiecien-2020

Scrollujesz w dół i masz tam:

Cytat

Promocja #2: usługa złożenia komputera za 1 złoty i wysyłka gratis - co trzeba zrobić:

Umieść w koszyku usługę złożenia zestawu komputerowego (Kliknij tu!)

W koszyku z zamówieniem w polu "Wpisz kod promocyjny" dodaj: W3FHN58JFW

Koszty wysyłki i cena usługi składania komputera zostaną zmienione automatycznie - gotowe!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@tonyrockyhorror Jesli specyfikacja bedzie zgodna z ta na dole strony wypisujaca poszczegolne modele, to jest to zestaw calkiem uczciwie wyceniony. Jesli mozesz go modyfikowac, uderzaj, bo za podobny config skladany np. na Morelach zaplacilbys obecnie 5 stow wiecej.

Rozbawila mnie jedynie ,,stabilna plyta glowna" - jedna z najtanszych pod tego procka :> Raczej wyrobi, raczej nie pokrecisz, ale tez 3600 sensu krecic nie ma.

Nie podoba mi sie jedynie obudowa i brak innego niz stockowe chlodzenia (glosne).

Do tego configu, jesli chcesz cicho dokupilbym Scythe Kotetsu albo drozszego i lepszego Thermalright Macho rev. C. 

Signum to najmniej sensowny model SPC. Za te pieniadze lepiej wybrac lepiej wentylowana Regnum, albo dorzucic pare dyszek od Armisa AR7. A najlepiej Be Quiet Pure Base 500 za rowne 300 PLN we w pelni wyciszanej opcji bez okna.

Najatrakcyjniejsze (cichutkie, chlodne, wystarczajaco krecone) 2070S to (od najfajniejszej):

https://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-8gb-gddr6-27isl6mdu9ek-6130183/

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2070-super-jetstream-8gb-gddr6-ne6207ss19p2-1040j-5938940/

https://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-gamer-black-edition-8gb-gddr6-27isl6mdw0bk-6174975/

Na Morelach sa obecnie patologicznie wycenione, wiec kupujac tam, zaczelo miec sens branie tej naj naj, ale niewartej wczesniejszej doplaty 3 stowek:
https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-8gb-gddr6-rtx-2070-super-gaming-x-5939890/

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6-rtx-2070-super-gaming-x-trio-5938938/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@tonyrockyhorror A potrzebne Ci w ogole RGB i szyba? Swiecidelka kosztuja i sie grzeja, a szyba po prostu sie grzeje, wiec komputer pracuje glosniej. Jesli bardziej zalezy Ci na cichej pracy komputera wez opcje bez okna. Armis AR7 i Be Quiet Pure Base 500 to jedne z najlepszych opcji w budzecie 300 PLN ze zdecydowanym naciskiem na ta druga (cichsza i wyzszej jakosci za te same pieniadze)

Jak zalezy Ci na RGB to nie polece, bo sie na tym nie znam - nigdy mnie to nie interesowalo i raczej nie zainteresuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...