Skocz do zawartości
bartek1529

Monitor 27 cali - jaki, czy z HD czy wyżej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam dla siebie monitora 27 cali, do gier, obróbki wideo i do prac w cadzie ale głównie rozrywka. 

Rozmiar to 27 cali, ten jest idealny przy moim biurku. Co do rozdzielczości to wydaje mi się, że na ten rozmiar przekątnej 1920x1080 to już raczej za mało, poprawcie mnie jesli się mylę ale wydaje mi się, że połowa pomiędzy hd, a 4k (WQHD) będzie odpowiednia. Odświeżanie na pewno wyższe niż standardowe 60hz, matryca raczej ips. Nie mam na sztywno granicy finansowej ale 1500-1700 wydaje mi się granicą rozsądku.

Wpadł mi w oko ten monitor:

https://www.x-kom.pl/p/474400-monitor-led-27-acer-nitro-vg270ubmiipx-czarny.html

lub jego inna wersja o wyższym oświeżaniu:

https://www.x-kom.pl/p/469202-monitor-led-27-acer-nitro-vg270upbmiipx-czarny.html

 

Czy to dobry wybór? Dodatkowo proszę o info jak to jest z graniem w rozdzielczości 1920x1080 na monitorze obsługującym wyższa rozdzielczość? Obraz jest jakiś rozmyty czy wszystko jest ok? Z góry dzięki za wszystkie porady, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@bartek1529 FullHD to troszke pixeloza na 27 calach. Nie wychodzilbym z ta rozdzialka ponad 24 cale, a to z kolei dosc male panele. Sam sie z takiego przesiadlem na ultrapanorame 35 cali UWQHD, czyli odpowiednik 27 16:9 cali w rozdzielczosci 2K - przy obecnym zaawansowaniu prockow i grafik najsensowniejszym wyborem dla chcacych grac na mozliwie wysokich detalach w ponad 60 fpsach. Przejscie z FullHD na 2K kosztuje 20% fpsow, wiec nic strasznego, a pozwala zaoszczedzic na sprzetozernym wygladzaniu krawedzi i ogolem wszystko wyglada lepiej.

Nie orientuje sie w absolutnie najlepszych modelach w swojej cenie, ale twoj budzet starczy, by kupic swietny panel z IPS/VA, >100Hz, niskim czasem reakcji <=5ms i obsluga Free Sync/G Sync (zawsze doszukuj sie jego zakresu Hz, w ktorym owe rozwiazanie pracuje).

Wybierz cos z tej listy i czytaj recenzje:

https://www.morele.net/komputery/monitory-i-akcesoria/monitory-komputerowe-523/,,,,,,,p,0,,,,28249O991076,31361O1087833.1087832,28248O!1823.!1820,30331O!3855,28246O27:27/1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co kolega wyżej pisze, 27 cali i FHD to jest porażka. Acer Nitro VG270UPBMIIPX - chyba jedna z lepszych propozycji, jeśli chcesz wydać koło 1,5k zł. Jest IPS, odświeżanie 144hz także według mnie do takiego codziennego użytkowania jak najbardziej monitor na plus. Sam się właśnie nad nim zastanawiam, ale głównie pod ps4, netflix i takie pierdoły. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego acera 144hz, dziś ma do mnie dojechać to zobaczę, czy to dobry wybór, liczę, że przyszłościowy bo karty zmienia się często, a monitory trzyma się latami. Mam nadzieję, że jakość obrazu zrekompensuje słabe plastiki, zobaczymy.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor dotarł, opiszę na szybko swoje odczucia, może komuś kto się nad nim zastanawia się przydadzą

Jakość obrazu robi świetne wrażenie, połączenie 27" i rozdzielczości 2k wydaje mi się idealne. Obraz ma bardzo dobre kolory, jedyna wada to drobne blb ale może jestem przewrażliwiony bo na co dzień korzystam z oleda, jak siedzi się na wprost to jest bardzo ok. Wygodne menu w monitorze, wszystkie ustawienia dostępne od reki. O głośnikach się jeszcze nie wypowiem bo ich nie sprawdzałem (a chyba jakieś ma) ale tu bym się szału nie spodziewał - standard w monitorach

Jakość plastików - bardzo pozytywne zaskoczenie, po skręceniu stopki nic nie trzeszczy ani nie skrzeczy, przy regulacji czuć satysfakcjonujący opór. Cienka ramka robi wrażenie i bardzo dobrze wygląda. W zestawie kabel DP, więc freesync/gsync działa od razu. Stosunek cena/jakość prawdopodobnie jeden z lepszych dostępnych. A różnicę 60hz-144hz widac nawet przy scrollowaniu forum :)

Minusy: blb ale to chyba zmora wszystkiego co nie jest oledem

Plusy: piękny ostry obraz, plastiki wyglądają porządnie, bardzo dobra i sztywna regulacja, dołączony kabel DP dobrej jakości, super efekt cienkiej ramki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że się dołączę do tematu.

Są takie dwa monitory:
Acer Nitro XZ272UPbmiiphx
Acer Nitro VG270UPbmiipx

Duża jest między nimi różnica? W sensie VA i IPS. Mam dosyć jasny pokój i chciałbym jaśniejszy monitor, IPS ma 350cd/m2 a VA 400cd/m2. Będzie duża różnica? Szczerze to teraz mam 300cd/m2 i jak słońce wali po oknach to słabo widzę ;)

PS. Tak wiem, że jeden jest zakrzywiony, drugi nie, chyba nie robi to większej różnicy, czy się mylę?

Mogę liczyć na opinię @bartek1529?

 

 

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...