Skocz do zawartości
stranded

Najwydajniejsza grafika do około 1000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam czegoś żeby zastąpić moją wysłużoną GTX 960, nie daje już rady w nowych tytułach ;-) jakie macie propozycje?

 

Patrzyłem na RX 580 na https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-amd-xfx-radeon-rx-580-8gb-gddr5-oc-8973124101?fromVariant=9146329760

Albo coś pokroju 1660 Super ewentualnie 1650 Super lub RX 5500 xt.

 

Zależy mi na stabilnym 60 FPS na 1080p, i w miarę wysokich ustawieniach w nowych tytułach (np. COD Warzone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jako, że ceny przez koronawirusa są wyższe niż powinny być,  w cenie do 1000 zł, proponuje znaleźć 1660 super, z dobrym chłodzeniem. Sam miałem 960, odczułem wzrost mocy kiedy przesiadłem się na Radeon 5600XT

Zastanów się jeszcze nad Radeon 590, jeśli potrzebujesz 8  GB VRAMU. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad 5600XT i w momencie jej premiery cena była spoko około 1300-1400zł w tej chwili to blisko 1700zł :(

 

Edit:

czy ewentualnie taka edycja tej grafiki jest spoko?

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B083FWMZ8Z/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=radeon+5600+xt&qid=1587719930&sr=8-1

 

tutaj dobra cena 1360zł

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że wszystko podrożało. To niestety wina Pandemii.

W Idle - to generuje sobie 30-35 stopni. Do tego masz Asrock tweaker- gdzie możesz sobie ustalać wahania wentylatora. 

Nie sprawdzałem specyfikacji ale prawie ogóle nie jest słyszalna jak nie korzystam z gier.

Co do cen, to widzę, że i 1660 super  są o wiele droższe. 

Nie wiem czy nie lepiej poczekać na stabilizację cen. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam taką i polecam cena 1169zł jeszcze atrakcyjna.ma tryb pułpasywny i po zmianie krzywych wentylatorów jest cichutka podczas grania. trzyma 70 stopni przy 1200 rmp.

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1660-super-gaming-oc-6gb-gddr6-192bit-pci-e-gv-n166sgaming-oc-6gd-p1391618

Edytowane przez S!nY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, proponuje tylko wierzyć, kanałom gdzie testują Nasi wspaniali Youtuberzy. Blacku, Lipton. Kamil z Morele.

5600XT jest przeciwnikiem 2060 w wydajności. W wielu testach pokonuje go, w kilku przegrywa, w kilku idą łeb w łeb. 

Polecam wziąć wersje tylko z 14GB/s . Sprawdź na stronie producenty, który oferuje możliwość  z pozycji update V - bios

Kolega ma mój 1660 super od Asusa i moja 5600XT jest średnio 20 -30% wydajniejsza. 

Są gry, gdzie tej różnicy nie odczujesz np jak Assassin Creed Odyssey ale np w RE3, FarCRY ,Battefield czy Metro Exodus czy Doom już tak.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600xt jest wydajniejsza,ale musisz od razu flashować.sprawdź też czy to jest wersja która ma 14gbps ddr6 bo niektóre mają 12gbps ze względu na pcb.Do tego masz kwestię cały czas problematycznych sterowników amd.

Moim zdaniem brać 1660 super,wyjdzie 300zł taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...