Skocz do zawartości
Dead.Pixel

Jeden laptop nie chce podłączyć się pod Wi-Fi (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio konfigurowaliśmy Router i OK wszystko się udało - no prawie wszystko, bo jeden z laptopów odmówił posłuszeństwa i nie chce połączyć się z tą siecią Wi-Fi. Wszystkie inne komputery, telefony widzą i łączą się z nią – ale ten laptop w trakcie kliknięcia (w prawym dolnym rogu): „połączenie sieci bezprzewodowej” wywala jakiś „problem” - nie widzi tej sieci. Co jest śmieszne: gdy klikniemy na Wi-Fi np. sąsiada, bez problemu pyta o podanie klucza, aby się połączyć..(??) (brak problemów). Na dodatek nasze Wi-Fi nie jest na samej górze listy (jak powinno), lecz wyżej jest kilka innych (starych) połączeń – jak by miały włączony priorytet pierwszeństwa..(?) Aha i laptop prosi za każdym razem o jakieś (stare) połączenie kablowe…???


Wniosek jest chyba taki, że ten laptop ma powbijane jakieś stare połączenia i gryzą się one z tym nowo ustawionym Wi-Fi.
Wiec może jakaś rozwiązania, aby odświeżyć/zresetować tą starą listę „urządzeń sieciowych” podłączonych do tego laptopa?


Co mam zrobić w takim przypadku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem zatem abyś spróbował zrobić prowizoryczny router, na komórce i sprawdził czy laptop się z nim połączy. Dobrze by było, pobrać jeszcze najaktualniejsze sterowniki do karty wi-fi w laptopie i je przeinstalować. Może być tak, że to coś z laptopem ,a nie routerem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj sterowniki karty sieciowej bezprzewodowej i tej ethernet.
Jeśli twoja sieć ma jakiś znak specjalny albo polski w nazwie to go wykasuj, w haśle nie ustawiaj polskich znaków.

Mój router po ustawieniu polskiego znaku w nazwie lub haśle po restarcie routera zastępuje polskie znaki innymi, a jeden ze smartfonów nie obsługuje polskich znaków w haśle wi-fi, nie potrafi się połączyć.

Do tego w CMD:
ipconfig /flushdns, /renew i tym podobne komendy

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wypadało by poznać co to za router i co to za laptop i karta sieciowa w nim, bo wróżek na forum nie ma. Pewnie jest zrobione udostępnianie internet na tej karcie wifi w lapku. Kreator połączenia/ Skonfiguruj połączenie bezprzewodowe w laptopie to powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...