Jump to content
Dead.Pixel

Jeden laptop nie chce podłączyć się pod Wi-Fi (?)

Recommended Posts

Witam,

ostatnio konfigurowaliśmy Router i OK wszystko się udało - no prawie wszystko, bo jeden z laptopów odmówił posłuszeństwa i nie chce połączyć się z tą siecią Wi-Fi. Wszystkie inne komputery, telefony widzą i łączą się z nią – ale ten laptop w trakcie kliknięcia (w prawym dolnym rogu): „połączenie sieci bezprzewodowej” wywala jakiś „problem” - nie widzi tej sieci. Co jest śmieszne: gdy klikniemy na Wi-Fi np. sąsiada, bez problemu pyta o podanie klucza, aby się połączyć..(??) (brak problemów). Na dodatek nasze Wi-Fi nie jest na samej górze listy (jak powinno), lecz wyżej jest kilka innych (starych) połączeń – jak by miały włączony priorytet pierwszeństwa..(?) Aha i laptop prosi za każdym razem o jakieś (stare) połączenie kablowe…???


Wniosek jest chyba taki, że ten laptop ma powbijane jakieś stare połączenia i gryzą się one z tym nowo ustawionym Wi-Fi.
Wiec może jakaś rozwiązania, aby odświeżyć/zresetować tą starą listę „urządzeń sieciowych” podłączonych do tego laptopa?


Co mam zrobić w takim przypadku??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugerowałem zatem abyś spróbował zrobić prowizoryczny router, na komórce i sprawdził czy laptop się z nim połączy. Dobrze by było, pobrać jeszcze najaktualniejsze sterowniki do karty wi-fi w laptopie i je przeinstalować. Może być tak, że to coś z laptopem ,a nie routerem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nemayu

Przeinstaluj sterowniki karty sieciowej bezprzewodowej i tej ethernet.
Jeśli twoja sieć ma jakiś znak specjalny albo polski w nazwie to go wykasuj, w haśle nie ustawiaj polskich znaków.

Mój router po ustawieniu polskiego znaku w nazwie lub haśle po restarcie routera zastępuje polskie znaki innymi, a jeden ze smartfonów nie obsługuje polskich znaków w haśle wi-fi, nie potrafi się połączyć.

Do tego w CMD:
ipconfig /flushdns, /renew i tym podobne komendy

Edited by Nemayu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw wypadało by poznać co to za router i co to za laptop i karta sieciowa w nim, bo wróżek na forum nie ma. Pewnie jest zrobione udostępnianie internet na tej karcie wifi w lapku. Kreator połączenia/ Skonfiguruj połączenie bezprzewodowe w laptopie to powinno pomóc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.