Skocz do zawartości
Goste

Nie działa kamera w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w tytule nie działa mi kamera w laptopie (lenovo y530). Sprawdzałem już sterowniki (odinstalowałem i zainstalowałem), kombinację klawiszy Fn+F10. Aparat, Discord, Skype traktują kamerę jako wyłączoną, mają pozwolenie na korzystanie z niej. W załączniku screen z Aparatu. Będę wdzięczny za każdą pomoc :D

wdaa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakieś Live CD i zobacz czy tam będzie działać .

Pytanie czy problem leży tylko po stronie softu ( OS lub sterowniki albo jakiś konflikt w systemie ) czy to problem z HW .

Btw. Czasem jakiś antywirus albo firewall nie blokuje kamerki albo inny soft tego typu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Active Live CD nie bardzo się nadaje bo to nie normalny system w wersji Live tylko pakiet narzędzi do naprawy kompa .

To już lepszy jest Hiren Boot CD - jest tam zarówno Linux jaki i Win XP w wersji Live .

Albo po prostu pobierz jakiegoś Linuxa Live CD i sprawdź .

Antywirus OK wygląda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem tego Hiren Boot, kamera była pokazana jako niezidentyfikowane urządzenie, zainstalowałem sterownik do niej (jeżeli to miałem zrobić) ale nadal nic z tego. Na jakiejś stronie z camerą online nie znajdywało jej.

Co do biosu nie widziałem w nim żadnej opcji do wyłączenia kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na forum Lenovo:

 

"I had the same problem. To fix, I opened the Lenovo Vantage software, select Media under System Tools, under My Device Settings select Display and Camera, and switch camera privacy mode to OFF. This setting overrode all window settings saying the camera was enabled and available." 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...