Skocz do zawartości
Tigro

Urządzenie wielofunkcyjne ok. 600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś urządzenia wielofunkcyjnego do zastosowań domowych z WiFi i możliwie najtańszą eksploatacją. Tak naprawdę to jedyne wymagania, bo i tak będzie drukować właściwie tylko dokumenty więc żadne super obsługi papierów fotograficznych ani wspaniałe odwzorowanie kolorów nie są mi potrzebne - o wiele chętniej przyjąłbym na przykład dupleks (nie jest konieczny, ale jakby był to git). Cenowo około 600zł - wiadomo, że tam parę dych w tę czy wewtę nie robi różnicy, ale wolałbym jeśli już raczej iść w dół od tej ceny niż w górę ;)

W trakcie moich poszukiwań znalazłem np. BROTHERa DCP-J105 i EPSONa EcoTank L3111 (choć oba obecnie powyżej tych 600zł). Z Epsona jest też tańszy EcoTank L382. To są najlepsze wybory, czy polecilibyście coś innego?

Edytowane przez Tigro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Brothera DCP J105 masz tu już za 649 więc to cena spoko. Niemniej jednak ja bym chyba poszedł w serie ecotank z racji bardzo ekonomicznego wydruku, różnica będzie bardziej niż znacząca. Wskazany L3111 nie ma Wi Fi więc odradzam, co mogę Ci podpowiedzieć w tej kwestii to trochę droższy Epson L3150 . Raz ze masz Wi Fi, dwa ze jest bardzo kompaktowy, 3 masz tusze wlewowe na start, jeśli dobrze pamiętam jakieś 8tys stron w czerni i ponad 6k w druku, a zestaw samych tuszy to w zależności od ceny między 100- 140 zł. Z ekonomicznego punktu widzenia to Epson jest wg faworytem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Faktycznie L3111 nie ma wifi, przeoczyłem to jakoś :O

@themateoing1323 No niestety ten L3150 to już dużo powyżej mojego budżetu :( Na tych 650 już wolałbym się zatrzymać i jeśli już się stamtąd ruszać to zdecydowanie bardziej w dół niż w górę, bo to i tak więcej niż planowałem na to wydawać, ale ceny poszły ostatnio w górę :)

Czy w takim przypadku Brother J105 ma zatem w ogóle jakiegoś sensownego kontrkandydata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywę masz w postaci Canon G3411 , lecz on nieznacznie przekracza założony przez Ciebie budżet, bądź też Epson Ecotank L3151 w tej samej cenie.

Jeśli jednak koniecznie szukasz tańszej alternatywy to postaw na normalne tusze "starego typu" za 450 zł w promo masz np Canon Pixma MG5750 [/url] ( sam używam starszego typu i w sumie jestem zadowolony, biorąc pod uwagę cenę) , lub ostatnie co mi już przychodzi do głowy to z automatycznym drukiem dwustronnym Canon Pixma TS6350

Edytowane przez themateoing1323
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. No trudno, jak już nie będzie się dało inaczej to wyłożę te 650-700zł, albo poczekam na jakiś kod rabatowy/promocję ;) Czyli podsumowujac mamy trzech faworytów:

  • Brother InkBenefit DCP-J105 - ok. 650zł
  • Epson EcoTank L3151 - ok. 700zł
  • Canon Pixma G3411 - ok. 700zł

Czy któryś z nich wyróżnia się na tle reszty, czy tutaj ekonomicznie i jakościowo mamy generalnie to samo i powinienem po prostu kierować się ceną, którego najtaniej uda mi się dorwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być ekonomicznie to zerknij jeszcze na ceny tuszów do nich.  Popatrz na opinie o nich, np. czy któraś nie jest przypadkiem  bardziej awaryjna od pozostałych itd.

Epson L3151 jest o wiele szybszy w druku i kopiowaniu od pozostałych (chyba, że to jakiś błąd w specyfikacji co się zdarza)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - z tego co widzę wielkiej przepaści w tuszach nie ma i zamienniki kręcą się w okolicach 40-50zł za komplet niezależnie od urządzenia. Jednocześnie jednak, poczytałem dokładniej specyfikacje tej trójki i zgodnie z nią, Canon na jednym podajniku drukuje sześciokrotnie więcej stron niż Brother :O Epson zresztą też deklaruje ponad trzykrotność Brothera. Sugerować się w ogóle tymi danymi od producentów, czy można to włożyć między bajki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden może deklarować  ilość "ax" na jednym tuszu inni 2x "ax" . Zależne to jest od tego czy:  pojemniki z tuszem są takiej samej wielkości i w jakiej jakości jest druk (ile tuszu wykorzystywane jest do druku tego samego tekstu)- pełna czerń czy "ciemniejsza" wersja szarości jakiś tryb ECO czy jak tam je zwał. I deklaracjom producentów trzeba wierzyć z małym przymrużeniem oka, zawsze będą naciągać "cyferki" w specyfikacjach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...