Skocz do zawartości
4PCod

i5-9600KF vs Ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że podobnych tematów było sporo jednak nadal nie jestem pewny co wybrać.
Na gorącym strzale zakupiłem i5-9600KF za 819zł. Cena jak za Ryzena tylko brakuje mu HT.

Proszę doradźcie czy zostawiać Intela? I czy na SPC Grandis 2 XE1436 udźwignie 5ghz na wszystkich rdzeniach (czy tylko 1)?

Mam również pytanie do karty graficznej, czy słyszał ktoś negatywne opinie o Palicie 2060 Super Dual lub jego bliźniaku Gaming Pro?

https://www.x-kom.pl/p/505267-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-rtx-2060-super-dual-8gb-gddr6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach wydajniejszy będzie Intel. W programach Ryzen. Zależy co wolisz.

Co od karty to mam podobną, będzie tak sobie. O OC i ciszy można zapomnieć. Wg mnie OC pamięci, undervolting rdzenia i minimalne zrzucenie taktowania albo może i uda się zostawić stock. Będzie gorąco i względnie cicho. Obawiałbym się kształtu otworów na śledziu. Miałem takie w GTX1060 Phoenix i mam w obudowie i powoduje większy szum niż powinno, lepszy jakikolwiek inny kształt otworów wg mnie. Sprawdź czy karta ma radiator na pamięciach RAM i sekcji zasilania. Jeśli ma to powinno być ok.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nemayu napisał:

W grach wydajniejszy będzie Intel. W programach Ryzen. Zależy co wolisz.

Co od karty to mam podobną, będzie tak sobie. O OC i ciszy można zapomnieć. Wg mnie OC pamięci, undervolting rdzenia i minimalne zrzucenie taktowania albo może i uda się zostawić stock. Będzie gorąco i względnie cicho. Obawiałbym się kształtu otworów na śledziu. Miałem takie w GTX1060 Phoenix i mam w obudowie i powoduje większy szum niż powinno, lepszy jakikolwiek inny kształt otworów wg mnie. Sprawdź czy karta ma radiator na pamięciach RAM i sekcji zasilania. Jeśli ma to powinno być ok.

Jakie max temperatury masz na tym rtx w grach po uv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pogonisz na 5G to na pewno 9600kf lepszy

https://ithardware.pl/testyirecenzje/premierowy_test_amd_ryzen_5_3600_zen_na_trzecim_biegu-9706-15.html

przegoni nawet 3800x'a

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_amd_ryzen_7_3800x_najszybsze_osiem_rdzeni_na_rynku-10186-15.html

na tym coolerze spokojnie z tym że nie wiemy jaką masz sztukę do oc,jakie masz temperatury w pomieszczeniu,jaką masz obudowę.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nemayu napisał:

W grach wydajniejszy będzie Intel. W programach Ryzen. Zależy co wolisz.

Co od karty to mam podobną, będzie tak sobie. O OC i ciszy można zapomnieć. Wg mnie OC pamięci, undervolting rdzenia i minimalne zrzucenie taktowania albo może i uda się zostawić stock. Będzie gorąco i względnie cicho. Obawiałbym się kształtu otworów na śledziu. Miałem takie w GTX1060 Phoenix i mam w obudowie i powoduje większy szum niż powinno, lepszy jakikolwiek inny kształt otworów wg mnie. Sprawdź czy karta ma radiator na pamięciach RAM i sekcji zasilania. Jeśli ma to powinno być ok.

Głośna i ciepła szkoda, w takim razie wybiorę KFA2 EX https://www.x-kom.pl/p/520370-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-2060-super-ex-1-click-oc-8gb-gddr6.html

MSI Gaming X to pewnie nie jest, ale już kilka stopni i dB mniej w testach od Palita widziałem.

22 minuty temu, Novice napisał:

jak pogonisz na 5G to na pewno 9600kf lepszy

https://ithardware.pl/testyirecenzje/premierowy_test_amd_ryzen_5_3600_zen_na_trzecim_biegu-9706-15.html

 

na tym coolerze spokojnie z tym że nie wiemy jaką masz sztukę do oc,jakie masz temperatury w pomieszczeniu,jaką masz obudowę.

Obudowę będę dopiero wybierał, ale coś cienkiego z SPC pewnie jakąś wersję Signum SG1 lub z Sharkoon TG5.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 09:33, B@nita napisał:

Jakie max temperatury masz na tym rtx w grach po uv?

80 stopni, 1860MHz, a vram +600 w msi afterburner. Wentylatory max 64%, ale to gdy wskoczy na 80 stopni, jak nie to 59%, a w gierkach co nie zarzynają karty spokojnie 65-75 stopni i 49-54% wentylatory. Podniesienie obrotów do 75% sporo zbija temperatury, ale to jest już granica przyzwoitości(przebija się przez dźwięki gry na głośnikach), a jednak wolę trochę większą ciszę.

Gdybym kupił kartę w normalnej cenie to poleciałby zwrot. Dałem 1100zł na allegro w promocji to sobie zostawiłem.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie do gier, ten Intel nadal będzie lepszy niż najnowszy Ryzen 7, naturalnie w wersji podkręconej. Chłodzenie sobie poradzi ale czy będzie cicho? Nie sądzę. No i mam nadzieję, że masz dobrą obudowę, bo bez tego to i te OC może nie wypali. Co do karty, to miałem i jest po prostu ok. Nie jest super głośna i nie jest cicha, po prostu jaka cena taka karta, nie oszukujmy się, że będzie na poziomie GameRocka czy JetStream.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nemayu napisał:

 Dałem 1100zł na allegro w promocji to sobie zostawiłem.

Tak jak ja, black frajdaj :). Jak za tą cenę to jestem zadowolony. Temperatury podobne, w Warzone w które obecnie teraz głównie gram nie przekracza 62 stopni więc nie jest źle.  MSI Afteburner nie używam, czasem tylko z ciekawości w niektórych tytułach.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...