Skocz do zawartości
Isyllt

Laptop do 3000zl. Czy warto czekać na nowe generacje.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Noszę się z zamiarem kupna laptopa jako uzupełnienie konsoli ( do np. Lola czy strategii niegrywalnych na konsoli ). Dodatkowo służyłby mi do nauki rysowania na tablecie graficznym.

Moim głównym pytaniem jest czy warto czekać na sprzęt nowej generacji. Czy według was ( na pewno lepiej obeznanych ) będzie duży skok wydajności za podobną cenę co teraz? Czy może się okazać za trzy miesiące, że za tą samą kasę mogłem mieć dużo lepszy sprzęt? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jak pojawią się nowe sprzęty to na pewno nie będą w cenach tych które mamy teraz na półkach. Jak już widać,ze względu na sytuacje panującą na świecie sprzętu już drożeją. Jeżeli chodzi o sprzęty na pewno pojawią się nowe z większą wydajnością, z lepszymi podzespołami itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Lola to wystarczy i jakiś tani model na Ryzenie 2500U/3500U z okolic 2k PLN. Za to gry strategiczne często lubią się z mocniejszymi-wielowątkowymi procesorami i tu szukałbym w tym budżecie czegoś z i7-9750H, czyli procesorem 6/12 zamiast 4/8 - przewagą będzie też na pewno mocniejsza, dedykowana karta graficzna. Entry level ideapady mieszczą się w widełkach: https://www.x-kom.pl/p/507907-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-l340-15-i7-9750h-8gb-256-gtx1050.html.

Oczywiście miej na uwadze, że taki mobilny GTX 1050 to poziom średniej desktopowej karty graficznej sprzed kilku generacji - bardziej zaawansowane, współczesne rzeczy dźwignie tylko na 'low'. Ale wciąż jest solidnie mocniejszy niż zintegrowana w Ryzenach Vega, więc daje o wiele szersze pole manewru w grach.

Co do "za trzy miesiące" - w sklepach powinno pojawiać się więcej modeli z nowymi mobilnymi Ryzenami, które w pewnych zastosowaniach wielowątkowych na pewno będą mocniejsze niż procesory Intela. A w grach - w tym budżecie - zapewne takie same, bo bootleneckiem będą stosunkowo słabe karty graficzne. Ale też raczej będą parowane z nowszymi generacjami sprzętu niż GTX1050, więc na pewno będą też droższe. X-kom ma już w ofercie A15 z nowym Ryzenem, ale entry-level to 3700PLN - a na dłuższą metę chyba szkoda dziś nie dopłacić do 16GB RAM:
https://www.x-kom.pl/p/560801-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r5-4600h-8gb-512-144hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze myślałem jeszcze o takim https://www.x-kom.pl/p/513177-notebook-laptop-173-hp-pavilion-gaming-i5-9300h-8gb-256-gtx1650.html

Co prawda trochę przekracza budżet ale jest już na GTX 1650 co fajnie brzmi, przynajmniej na kartce. 

Dzięki że upewniliscie mnie w jednym, że nie warto czekać bo tak jak myślałem. Nowe generacje to nowe ceny  więc i tak musiałbym sporo dołożyć. 

To będzie mój pierwszy laptop po rezygnacji z blaszaka. Cały czas nie mogę się przestawić na to, że są o tyle słabsze od odpowiedników cenowych no ale cóż, za mobilność się płaci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...