Jump to content
Sign in to follow this  
Maras_07

PC do 1000zł z możliwością rozbudowy

Recommended Posts

Na początek Dzień dobry. Planuję, jak w temacie, złożyć PC za 800-max1000 zł (bez karty graficznej i dysków) z możliwością rozbudowy. Dysponuję ograniczonym budżetem a kupno na raty raczej odpada. Z moim potworem współpraca jest już bardzo trudna, 20 fps w CSie to już troszkę mało :D, a i fajnie by było jakby przy jakości 720 na Youtubie nie przycinało.
Dyski, które mam póki co muszą wystarczyć, z czasem kupię nowe. Karta graficzna którą dysponuję (leży u ziomka) to MSI GeForce gtx 960 4GB i taką bym do nowego zestawu zamontował. Obecnie posiadam też płytę główną ASRock N68C-GS FX (wątpię, że się nada) oraz zasilacz Logic-400ATX  400W. W kwestii zasilacza jest pytanie czy mógłby póki co zostać? Do kupienia na pewno jest procesor i podobno lepiej żeby był to AMD, RAM (myślę póki co o 8GB), a co do dalszych parametrów ramu (częstotliwość taktowania oraz opóźnienie (CL)) nie mam pojęcia jak to wygląda, liczę na pomoc w wyborze. W kwestii procesora i ramu toleruję modele używane. Do procesora najpewniej i chłodzenie będzie potrzebne, bo podejrzewam, że obecne może się nie sprawdzić, choć i tutaj prosiłbym o opinię.
Także na początek chciałbym się dowiedzieć czy płyta główna (ASRock N68C-GS FX) oraz zasilacz (Logic-400ATX  400W) się nadają.
Z góry dzięki za  pomoc :D

Edited by Maras_07
zmiany kosmetyczne

@S!nY dzięki za odzew, odnośnie obudowy- czy ta którą mam bedzie dobra, bo jeśli tak to póki co odpuszczę kupno nowej moze kosztem lepszego procka
https://allegro.pl/oferta/obudowa-modecom-next-2-mini-400w-9197701987?reco_id=fc3e4ade-8885-11ea-9b48-b026284b3110&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&
ta podlinkowana ma 35.5 cm wysokości, moja ma 42 cm reszta tak samo

Edited by Maras_07

@S!nY Nie montowalbym sprzetu pod gry w biurowej obudowie bez przeplywu powietrza ;) Niestety trzeba bedzie dolozyc do Regnum. Mozna jeszcze taniej, ale bedzie glosno.

https://www.ceneo.pl/55424272

@Maras_07 Od Ryzena 1600AF zaczyna sie bezproblemowe granie w najnowsze gry. Wrecz uwazam kupowanie procesora, ktory ma mniej niz 6 rdzeni i 12 watkow za marnowanie kasy. Slabsze nie poradza sobie tez z nowszymi kartami graficznymi, a chcesz rozbudowywac pieca. To jednak drozsza impreza.

@Michał 32 czyli ta która mam nie wytrzyma z pół roku? jakis przedmuch sie zrobi bo od frontu i z tyłu jest możliwość zmonotwania jakiś wentylatorów,a za parę miesięcy kupiłbym nową

Widzisz wszystko rozbija sie o budżet mozna tak ciagle dokładać sam musisz zdecydować. Obudowa narazie moze być jak zmiescosz sie w budżecie 1600af bedzie super.

@S!nY w takim razie chyba zostanę przy tej obudowie i dokupie wentylatory i chyba zdecyduje sie na ten 1600 AF. powiedz jeszcze jak mozesz jak z tym dyskiem wyzej? moze byc? no i mozesz polecic tez jakies w miare ciche wentylatory w dobrej cenie