Skocz do zawartości
pisi123

Krzesło ergonomiczne 400 - 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego, że pracuję w domu i przesiaduję dosyć długo przy komputerze chciałbym zakupić krzesło zastanawiałem się nad gamingowym, ale myślę, że ergonomiczne będzie tutaj lepszym wyjściem .

Krzesło ważne żeby było nowe, nie używane, bo zależy mi na doliczeniu sobie tego do kosztów działalności. Pieniądze na ten cel to 500 zł, ale jeśli znajdzie się coś tańszego wartego polecenia to także będę zadowolony. Fajnie żeby krzesło posłużyło kilka lat, a nie żebym za chwile musiał się zastanawiać nad nowym . Tutaj dodam, że nie jestem "typowym informatykiem" tylko większym gościem (110 kg) myślę, że to ważna informacja przy zakupie krzesła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trochę może ponad budżet ale masz całkiem wygodnego gaminga od Diablo Chairs X-One , sprawdzałem je osobiście i wg mnie jak za te pieniądze jest naprawdę spoko. Kwestia jest jednak taka za ja waze 70kg. NIe wypominając oczywiście Twojej wagi, ale musisz też liczyć się z tym, ze jeśli weźmiesz fotel z udźwigiem dajmy na to do 120kg, to mogą się z nim pojawić problemu po jakimś niedługim czasie użytkowania, także raczej sugerowałbym udźwig na poziomie 140- 150, głownie po to, zęby zostawić dużo zapasu. ten model ma np do 150.

DO 500zł to raczej występują fotele z niższym oparciem, takie a'la stare biurowe, ale ładniej obszyte, więc rozważyłbym na Twoim miejscu dołożenie tej stówki do Diablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

themateoing1323 dzięki za odpowiedź, ale wolałbym się skupić na ergonomicznych niż na gamingowych. 

Mane zarzucisz jakiś linkiem bo z tego co widziałem ten model nie ma podłokietników chyba, że chodziło Ci o coś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ikea.com/pl/pl/p/markus-krzeslo-biurowe-vissle-ciemnoszary-70261150

Też więcej ważę i osobiście polecam Markusa (używam w pracy), ale w domu mam to:

https://www.centrumkrzesel.pl/krzeslo-flex-black-24h/4137/p

Polski producent, jakość podobna do Markusa, ale z jednego powodu wygrywa dla mnie pod względem wygody - ma regulowane podłokietniki, a cena praktycznie taka sama.

Markus z drugiej strony ma wyższe oparcie, jeśli chcesz się wychylić do tyłu i oprzeć także głowę, to będzie lepszy. Krzesło z Grospola daje dobre oparcie dla pleców, ale do "półleżenia" Markus jest lepszy. Mam 184cm wzrostu jakbyś chciał to porównać do siebie ;-)

Edytowane przez Lancet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli podparcie odcinka lędźwiowego, to w obu krzesłach dla mnie jest w sam raz. W obu nie da się tego regulować, więc trzeba się wstrzelić albo szukać innych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KaszaWspraju napisał:

Jak podparcie pleców, szkoda że wysokość jest stała. Mam 180cm wzrostu.


Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
 

Witam.Mam Markusa i podparcie odcinka lędźwiowego jest takie sobie.Moim zdaniem Ikea w tym modelu przynajmniej zostawia tę opcję do samodzielnego rozwiązania dla kupującego.Problem załatwia złożenia jakiegoś dodatkowego dingsa dostępnego w sieci https://allegro.pl/oferta/poduszka-ledzwiowa-ortopedyczna-qmed-memory-foam-7918417352?reco_id=ebdf9212-892e-11ea-9976-1c34da6a8cb6&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Co zupełnie załatwia tę sprawę.Jedyną wadą Markusa jak dla są bardzo trwałe ale jednocześnie twarde podłokietniki.Idzie się z czasem przyzwyczaić ale dla niektórych to może być problem.Z początku było to dla mnie bolesne doświadczenie.Mam 186 cm wzrostu.I jestem idealny do Markusa.Jakość wykonania Markusa bardzo wysoka.Zakupu nie żałuję.Uważam że w cenie 500-700 złotych a nawet trochę więcej nie ma fotela dorównującego Markusowi co do jakości wykonania i ergonomii.Dobrych foteli ergonomicznych jako takich nie ma w tej cenie w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest to fotel gamingowy ale zobacz sobie silver monkey smg 400. Jest w przedsprzedaży, ale siedziałem kiedyś na bardzo podobnym modelu i było całkiem ok, a siedziałem ponad 4 godzin bez ruchu :D Od siebie mogę polecić spc, mam go od grudnia, udało mi się go dorwać jakoś za 520 zł. Również mega wygodny, opcja leżanki jak w silvermonkey no i ogólnie [gluteus maximus] i plecy nie bolą nawet jak siedzę po kilka godzin :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...