Skocz do zawartości
trololo

Telewizor 32 cale do 1500zł, Smart TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje telewizora maksymalnie 32 cale w cenie do ok. 1500zł, chyba, że warto by było dołożyć. Przeznaczenie urządzenia to wiszenie w kuchni, więc bardzo ważna duża jasność ekranu oraz matowa matryca.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1-2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? różnie czasem 1 czasem 5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? niektórzy pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? TV będzie wisieć na bocznej ścianie od okna, więc duża jasność mile widziana (i matowa matryca!)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? port Ethernet, dostęp do YouTube, względnie dobry dźwięk, możliwość przesyłania obrazu z Androida na TV (bardzo ważne!)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD i SD (główne źródło YouTube)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? brak
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? średnio ok 2-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową matrycę
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? YouTube, tak więc
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? bardzo mile widziane podłączenie przewodowe
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzień
17. Preferencje co do wielkości? do 32 cali maksymalnie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? błyszczące matrycy
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1500zł (chyba, że warto do czegoś dołożyć)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych moliwości nowego sprzętu ? Zależy czy jestem w stanie sam ocenić jakie opcje rzeczywiście są na + jeśli chodzi o jasność.

Moje typy:

  • Sony KDL-32WD755
  • Samsung UE32M5602

  • Philips 32PFS6402/12

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jeśli to faktycznie jest metr odległości to 32" będą OK. Jeśli bardziej 2 metry lub nawet więcej, bo takie coś sugeruje powierzchnia - brałbym w tej cenie 43".

Mega ciekawe wydają się w tej kwestii TV Xiaomi 

32" https://www.x-kom.pl/p/550126-telewizor-32-i-mniejszy-xiaomi-mi-led-tv-4a-32.html 

43" https://www.x-kom.pl/p/550127-telewizor-33-43-xiaomi-mi-led-tv-4s-43.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 15:23, jamonynus napisał:

Powiem tak - jeśli to faktycznie jest metr odległości to 32" będą OK. Jeśli bardziej 2 metry lub nawet więcej, bo takie coś sugeruje powierzchnia - brałbym w tej cenie 43".

Mega ciekawe wydają się w tej kwestii TV Xiaomi 

32" https://www.x-kom.pl/p/550126-telewizor-32-i-mniejszy-xiaomi-mi-led-tv-4a-32.html 

43" https://www.x-kom.pl/p/550127-telewizor-33-43-xiaomi-mi-led-tv-4s-43.html 

To ma być mały telewizor wiszący dosyć wysoko w kuchni, nie mam też miejsca na większy. 32 cale to dla mnie maksymalna wartość. A jednak wydaję mi się, że jednak propozycje, które podałem są lepsze (ten mały xiaomi 32 cale nawet full hd nie ma...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 32PFS6402/12 - mam od 1,5 roku jako monitor do komputera zamiast monitora 24". Przesyłanie z Androida na TV bez problemu, oglądanie w 3-4 osoby z odległości 2 m, czasem pod kątem - bez problemu, ale to są odczucia widoczności z TV, co jest na wysokości oczu osoby siedzącej, a nie wyżej (stoi na biurku). Połączenie po Ethernet lub WiFi działa, u mnie ciągle jest na WiFi, bo w tym samym pokoju mam router, a kabla nie chciało mi się dokładać. Co do jasności mam na 50%, bo za jasny obraz daje, jak blisko siedzę. Nie testowałem jak sprawuje się w pełnym słońcu, bo mam akurat stanowisko komputerowe z za szafką, która osłania TV przed światłem z okna. Miejsce na montaż uchwytu ściennego jest, ale nie testowałem tego jeszcze. A i jeszcze masz Ambilight, ale tylko boczny (brak z góry), fajny bajer, szczególnie przy jakiś scenach z wybuchami itp.

Podsumowując Philipsa polecam, powinien dać radę w kuchni.

Co do innych nie wypowiadam się, bo ich nie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...