Skocz do zawartości
Rearus

2070S vs 2080S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w ostatnim czasie zacząłem rozważać zmianę karty graficznej (wiem, wspaniały moment ;) ) i zastanawiam się pomiędzy 2070S i 2080S. W gruncie rzeczy jestem pewien, że 2070S by w zupełności wystarczyła, ale chyba skok cenowy 2080S był trochę mniejszy? Co byłoby bardziej opłacalne w kontekście kupna teraz i ew. 'długowieczności'? Na jakie niereferenty warto patrzeć? - nie mam zielonego pojęcia co jest warte uwagi w wypadku Nvidii, a zależy mi mimo wszystko na ciszy i temperaturze.

Do czego będzie wkładane:

R5 3600

MSI B450 Tomahawk MAX

16 GB Ripjaws V 3200 Mhz

 Seasonic FOCUS GX-650

Meshify C

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Edytowane przez Rearus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rearus napisał:

Witam,

w ostatnim czasie zacząłem rozważać zmianę karty graficznej (wiem, wspaniały moment ;) ) i zastanawiam się pomiędzy 2070S i 2080S. W gruncie rzeczy jestem pewien, że 2070S by w zupełności wystarczyła, ale chyba skok cenowy 2080S był trochę mniejszy? Co byłoby bardziej opłacalne w kontekście kupna teraz i ew. 'długowieczności'? Na jakie niereferenty warto patrzeć? - nie mam zielonego pojęcia co jest warte uwagi w wypadku Nvidii, a zależy mi mimo wszystko na ciszy i temperaturze.

Do czego będzie wkładane:

R5 3600

MSI B450 Tomahawk MAX

16 GB Ripjaws V 3200 Mhz

 Seasonic FOCUS GX-650

Meshify C

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Do twojego zestawu brałbym 2070s, jednak ceny są chore. 2080Super już przegięcie  z ceną. Jak było po 3k to jeszcze jeszcze, teraz cena wzrosła o ok 600-1000zł 

Ja bym przeczekał jeszcze aż ceny przestaną być chore, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że słaby moment, no ale niestety, nie mogę za bardzo czekać.

Po jakimś tam researchu wydzieliłem sobie jako najlepsze niereferenty:

Palita JS

Gainwarda Phantom

MSI Gaming X

(wspomniany wcześniej Gigabyte również niby trzyma kulturę pracy i temperaturę, no i są 4 lata gwarancji ale uraz do Gigabyte'a sprzed 10 lat dalej mnie jakoś odstrasza od tego producenta)

 

MSI jest niby najlepsze, ale również najdroższe (swoją drogą wersją z 2 wentylatorami jest droższa od tej z 3? WTF?), Palit i Gainward różnią się liczbą wentylatorów ale jeżeli chodzi o kulturę pracy są bliźniaczo podobne. Który z tej 3 jest najlepszy? Jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1440p ?

odpowiedź jest prosta - weź to na co cię stać.

jak chcesz RTX/z dlss/ na ultra i mieć 60 klatek to 2080 super, 2070 super trochę wymięka powiem ci z własnego doświadczenia.Nie jest źle, ale przydałoby się to 10 klatek,oj przydało,bo grałoby się już całkiem komfortowo.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu brałbym RTX 2070 Super - Gainward jest spoko. 

Z drugiej strony masz zapas na zasilaczu i zakup 2080S + jakiś upgrade procka za rok/dwa i też będzie ciekawie. Wszystko zależy od kasy, a tak jak wiele osób widzi, ceny aktualnie są dość wysokie i nikt nie wie, jak to się będzie rozwijać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Novice napisał:

do 1440p ?

... jak chcesz RTX/z dlss/ na ultra i mieć 60 klatek to 2080 super, ..

Mhm, ale akurat sam w sobie RT średnio mnie kręci :).

 

9 minut temu, jamonynus napisał:

Do tego zestawu brałbym RTX 2070 Super - Gainward jest spoko. 

Akurat domyślam się, że jedyna różnica między JetStreamem Palita, a Gainwardem pewnie będzie taka, że trzy-wentylatorowy Gainward będzie odrobinę cichszy w stresie i na odwrót kiedy będzie w spoczynku? Za stówkę więcej mam MSI Gaming TRIO (dwu-wentylatorowa wersja zamiata jeżeli chodzi o ciszę i niezłe temperatury, ale nie mogę znaleźć sensownego testu TRIO :|)

12 minut temu, jamonynus napisał:

Z drugiej strony masz zapas na zasilaczu i zakup 2080S + jakiś upgrade procka za rok/dwa i też będzie ciekawie. Wszystko zależy od kasy, a tak jak wiele osób widzi, ceny aktualnie są dość wysokie i nikt nie wie, jak to się będzie rozwijać. 

No właśnie też tak myślałem, ale z drugiej strony jak pisałem posta to nie zagłębiłem się jeszcze w żaden sposób w rynek i dostępność/ceny poszczególnych niereferentów. 2080S to około 800 PLN dopłaty, no i będzie na pewno ze słabszym chłodzeniem niż wymieniane do 2070S, za ile? 10% wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...