Skocz do zawartości
PiPoLiNiO

i9900k i Fortis 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miał ktoś może podobne kombo? Myślę nad wsadzeniem i9 zamiast i5, ale mam fortis 3. Nie mogę zmienić chłodzenia na np Dark 4 pro bo mam małą obudowę i przy takiej chcę pozostać. Wszędzie piszą, że i9 to potwór do którego tylko AIO, ale z doświadczenia wiem, że często piszą ludzie którzy nie mieli danego sprzętu nawet w ręku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@PiPoLiNiO O Panie, u mnie na 9700K z Fortisem bylo slabo, a o OC zapomnij. Thermalright Macho rev. C (spoko starczy, ale raczej bez OC) lub Scythe Ninja 5, jesli chcesz doplacic rownie mocny, a najcichszy. Oba coolery spokojnie zmieszcza sie do budek tolerujacych coolery do 160mm. Ninja zakrywa jednak ramy i twoje nie moga byc wyzsze niz 4,3 mm przy tolerancji budy 16cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

A ja mam 9700K stock i probowalem go z Fortisem. Przerzucilem sie na Ninja 5. Oprocz tego, czy cooler sobie poradzi, dla mnie liczy sie tez kultura pracy. Mozesz sprobowac, zanim wyskoczysz z paru stowek na nowy cooler.

Ogolem poczekalbym na nastepce 9900K. Wg plotek ma byc 25% szybszy, ale trudno powiedziec, czy w kazdym zastosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś była premiera tych nowych.Trzeba być kompletnym frajerem żeby kupić procka z nowej serii jeśli ma się starą. Płyty cena kosmos, grzeją się jak głupie. Nie wiem dlaczego intel wypuścił to na rynek zamiast poczekać aż ogarną mniejsze proces technologiczny. A jakie miałeś temperatury po oc na fortis z tą i7?

 

Ta ninja słabo wypada w testach. Gorzej niż Fortis. Więc nie wiem czemu ją polecasz

16504f4bc6bdb624d38e5ae8d8bc6b86.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@PiPoLiNiO Trudno powiedziec, jak bardzo mocniejsze beda te procki i jak bardzo beda sie grzaly. Do 27.5 trwa embargo na wyniki testow. Plyte zawsze mozna sprzedac, a mnie bardziej dziwi kupowanie teraz 9900K.

Nie krecilem 9700K - tego procka nie ma sensu krecic. To samo z 9900K. Opcje jednak warto miec, kiedys zrobi to wieksza roznice.

W najbardziej meczacych procka grach mialem 70-75C z Fortisem. Buda Armis AR7 TG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba testów aby wiedzieć jakie będą temperatury. Musieli przebudować sekcje zasilania na płytach bo potrzeba ogromnych ilości prądu. Zresztą to też wynika z danych producenta. Ogólnie odgrzewane kotlety. Chociażby ze względu na te pokłady ciepła, wolę zostać przy 9 generacji, taka i9 styknie spokojnie na 3-4 lata. Ogólnie chcę zmienić, bo konsole będą miały teraz procki 12 wątkowe, więc gry na PC też zaczną z tego korzystać. A 9600k to niestety bieda w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@PiPoLiNiO Ciekawe, ze mi tempy spadly w stressie o 5 stopni po przesiadce, a sam cooler nie szaleje jak Fortis zwalniajac i przyspieszajac. Ba, w ogole go nie slychac i glownie po to go kupilem, bo juz na Fortisie mialem zadowalajace tempy. Niestety, ale zeby miec ogolny obraz pracy coolera musisz przejrzec dziesiatki testow i zapamietac, jak ma sie do innych, bo niestety nie sprawdzisz, czy panowie testerzy podeszli do tematu uczciwie, stestowali wszystkie coolery raz jeszcze i na tym samym procku i pascie czy tylko sobie uwzglednili jakies wyniki z przeszlosci. A na to mi ten twoj test wyglada.

https://www.techpowerup.com/review/scythe-ninja-5/6.html

Niestety, ale Ninja i Macho to max do twojej budki, wiec po prostu nie masz miejsca na najwydajniejsze coolery typu Noctua NH-D15. Nie pamietam jaka ma wysokosc Deepcool Assassin, wiec mozesz za nim poszperac, jesli chcesz cos topowej wydajnosci, ale niestety glosnego.

Edytowane przez Michał22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...