Jump to content
Sign in to follow this  
Isyllt

Huawei czy Asus

Recommended Posts

Cześć. Tym razem szukam laptopa dla koleżanki, trochę inny target. 

Obsługa internetu. Pisanie bloga. Malowanie na tablecie graficznym. Pakiet Office. Sporadycznie puszczenie jakiegoś filmu po HDMI na tv.

Znalazłem dwa, które zdaniem laika dadzą radę:

https://www.x-kom.pl/p/534488-notebook-laptop-140-huawei-matebook-d-14-r5-3500-8gb-512-win10-srebrny.html?partnerid=100754349&sm12=MTQ=&ts=1585811109&token=64c65b7549df21d87edcf6f648ff7361&105

Oraz

https://www.x-kom.pl/p/563578-notebook-laptop-140-asus-vivobook-14-x409fj-i5-8265u-8gb-512-w10-mx230.html

Za Huawei stoi jakość wykonania (aluminium) ale Asus wydaje się być wydajniejszy. Pytanie, czy ta wydajność coś da przy takim użytkowaniu? (Absolutnie żadnych gier).

Share this post


Link to post
Share on other sites

D14 ma sens w okolicy 2000-2500PLN (i tyle kosztowała edycja 2019 z 2500U), w tegorocznym modelu przeszarżowali z ceną, choć jeszcze nieco podciągnęli design. Na portalu niedawno była recenzja. Wydajnościowo oba komputery są bardzo zbliżone, może z delikatnym wskazaniem na Asusa. Za to zdecydowaną przewagą Asusa jest dedykowane GPU - wydajne jest mniej więcej tak samo jak integra z AMD, ale nie pożera pamięci operacyjnej z systemu, co przy 8GB w dłuższej perspektywie może mieć znaczenie.

Jeśli koleżance się nie spieszy mocno, prawdopodobnie warto poczekać na Ideapady 5 (a np. w Niemczech już są i w całkiem korzystnych cenach, tylko szkoda, że klawiatura ichnia) z Ryzenami 4XXXU.

Edited by torrentius

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak myślicie, ceny tych Ideapad w Polsce będą się różnić od tych z Niemiec? Patrzę na stronie i faktycznie ciekawa konfiguracja własną wychodzi ok 2400zl. Wysyłka jest w ciąg 2-3 tygodni. Może nie warto czekać tylko zamówić z Niemiec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że zamówiony z Niemiec będzie miał niemiecki układ klawiatury QWERTZ zamiast QWERTY + nieco inne znaczki gdzieniegdzie.

Z tańszych rzeczy na nowych Ryzenach w ofertach sklepów powinny się też niedługo pojawiać Acery Swift 3 (wnioskuję po tym, że produkt figuruje już na polskiej stronie producenta), choć z drugiej strony dotychczasowe newsy przewidywały dostępność dopiero w trzecim kwartale.

Ja tam bym poczekał. Wedle wszelkich doniesień o Renoir, nowe procesory będą o wiele lepsze niż w obu zaproponowanych wyżej modelach, co powinno się przełożyć na długowieczność sprzętu.

Edited by torrentius
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMG ale gafa, faktycznie przecież oni mają inne układy :p no dobrze w takim razie czekamy. Chyba, że by się pojawiła naprawdę dobra promocja na tego huaweia ( w co wątpię ) bo koleżance się podoba. Wierzcie lub nie, u niej to ma znaczenie tak duże jak u mnie wygląd broni w grze RPG xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja tam rozumiem, lubię tak schludny sprzęt, jak i ładny armor #fashionsouls :)

Matebooka D14 edycję 2019 braliśmy w rodzinie w zeszłym roku. Procesor minimalnie słabszy (2500U to generacja wcześniej), design też nie aż tak atrakcyjny, ale ogólnie jednak bardzo dobry. Prędzej spodziewałbym się obniżek na ten model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.