Skocz do zawartości
Araghorn

Wyłączanie komputera/reset pod wysokim obciążeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

 

Sprzęt jaki mam jest powyżej i jest z nim problem a mianowicie wyłącza się pod wysokim obciążeniem / temeratury sprawdzałem są w normie do 78 Gpu / ~50 cpu.
Sprawdziłem już wymianę zasilacza po wymianie problem dalej występuje,
wymieniłem kartę graficzna na inną dalej ten sam problem / oba wymienione komponenty są sprawne bo są w komputerze mojego brata wiec raczej do nich zastrzeżeń nie mam ale co mam z w związku z tym zrobić ?

Jeśli temat w złym dziale no sorki ale nie wiem gdzie tu pisać o problemach ale no ten tu jakoś mi pasował.

Edytowane przez Araghorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy to nie wiem rok ?, czy coś było robione programowo no był reinstal systemu bezpomocny też powinienem dopisać, jak wspominałem wymieniłem zasilacz na inny, i Gpu na inne lecz problem dalej występował (komputer brata to dość wydajna jednostka jest tam i7-7900k jak i GTX1080ti) więc problem chyba nie dotyczy gpu jak i zasilacza i teraz pytanie co może być nie tak.

pamięci testowałem również, na co dzień bez problemu korzystam z komputera (gram w lola, Valoranta ), tylko problem pojawia się w bardziej wymagających gierkach takich jak Wiedzmin 3, PUBG czy też nawet POE (tu komp sie wyłączał w menu), oraz OCCT max obciążenie (i tu komputer resetował się w losowych momentach czasami było to odrazu po włączeniu testu a czasami nawet i 15 min chodził bez problemów  ) , wcześniej grałem też w Daying LIght i tu była dziwna sytuacja bo na początku komputer wyłączył się raz i potem bez problemu mogłem robić sesję kilku godzinną, 
Czy problemem może tu być płyta główna/ sekcja zasilania ? Nie mam pojęcia gdzie może leżeć problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci wejść do BIOS i przywrócić ustawienia domyślne. Miałeś kiedyś OC i nie wiem jak długo temu zostało wyłączone. Może jest coś nie tak z regulacją napięcia i procesor jest niestabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cofnięcie OC miało związek z jakimś problemem?
Jeśli nie próbowałeś to spróbuj włożyć po jednej kości ram w każdy slot po kolei.
Sytuacja z opisu wygląda jak problem z zasilaniem, ale czasami różnie bywa.
Jeśli wymieniłeś jednocześnie zasilacz i kartę graficzną na inne to można te elementy wykluczyć.
Pozostaje kombinacja procesor, płyta główna i ram. 
Czasami nawet bywało, że dyski twarde lub napędy optyczne dostawały zwarcia i musiałbyś pokombinować.
Zasada jest taka; podpiąć wymagane minimum i po kolei sprawdzać by wyłonić drogą eliminacji co się dzieje.
Jak padła płyta główna, bo też może tak być, to będzie gorzej jeśli nie masz nic na podmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci przekładałem i no nic by nie wskazywało żeby to pamięci były. Nie, nie jednocześnie wymieniałem ale raz zasilacz raz gpu i problem dalej występował. Podejrzewam że to może być coś z płytą moze i cpu ? Nwm nie umiem zdiagnozować, gdzie może leżeć owy problem chyba rozwiązaniem będzie serwis.

Edytowane przez Araghorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopywanie tematu, ale cóż. 

Ostatnimi czasy komputer zaczął się kompletnie losowo wyłączać, oraz miał problem z odpaleniem ,wiec kompa wysłałem do serwisu gdzie dalej aktualnie jest i oto co w nim robili:

Naprawili socketa (powykrzywiane piny) i teraz już nie ma problemu z odpaleniem 

testowali zasilacz tym takim miernikiem i było ok, ale z czego co się okazuje tym miernikiem nie mogli go testować pod obciążeniem. 

aktualnie komp jest testowany pod obciążeniem z innym zasilaczem  (czekam na wyniki) 

na ten moment stwierdzili, że uszkodzona może być jedna z kości ram, zasilacz i wiatrak od CPU coś z słabo się kręci wiec można by go wymienić ale to sobie już u siebie sprawdzę. W poniedziałek będę wiedział więcej co dokładnie jest uszkodzone. 

 

Więc chciałbym alternatywę dla tego wiatraczka cpu,  zasilacza oraz co z robić z tym ramem czy jest sens dokupywania 1 kości 8GB czy już lepiej kupić zestaw 2x8GB czekam na wasze propozycje

Edytowane przez Araghorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...