Skocz do zawartości
p1tryk

RX480 MSI Gaming 8G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka dni temu zakupiłem używaną kartę graficzną na allegro, sprzedający zapewniał że jest sprawna i przetestowana przed wysyłką, wszystko wyglądało uczciwie więc kupiłem, dziś z racji wolnego czasu zabrałem się za składanie komputera, wszystkie części były nowe tylko karta używana, proces skladania przeszedł bez problemów, zainstalowalem system, pobralem sterowniki, pobralem też moją ulubioną grę Smite, odpaliłem dwa mecze, spoko wszystko chodzi jak należy, zabrałem się więc za pobieranie kolejnej gry jaką jest Dota i tu nagle pojawiły się zielone kwadraciki a po chwili zgasł ekran monitora, komputer chodził normalnie ale nie było obrazu, restart i sytuacja się powtarza zabrałem więc kartę do brata sprawdzić na jego komputerze, nagrałem telefonem przebieg procesu https://youtu.be/rIOs6-PEHdU

Napisałem do sprzedawcy ale raczej upiera się że to ja zepsułem kartę korzystając ze sterowników beta z oficjalnej strony AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś to sprawdzę bo powiem szczerze że nie testowałem, postawie nowy system i się zobaczy

Postawiłem system, w linku rezultat

Myślę że to może być wina uszkodzonych wyjść HDMI ale nie posiadam innych kabli by to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że tutaj wadliwa jest karta, a sprzedawca kombinuje. Uszkodzenie karty graficznej przez sterownik to dziwna opowieść, jeszcze się nie spotkałem, karty nawet ciężko uszkodzić podkręcając, wszystko teraz ma zabezpieczenia. Jeśli sprzedawca nie chce uznać gwarancji to zgłaszaj sprawę czym prędzej do Allegro.

Spróbuj jeszcze umieścić kartę w innym slocie PCI i użyć drugiego złącza zasilania w zasilaczu jeśli jest.

Edytowane przez kamilv1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - skoro AMD wydaje sterownik i zamieszcza na swojej stronie to znaczy ze jest OK. Ja go używam do swojej RX 570 kupionej w morele i nic złego się nie dzieje. Zgłosić do Allegro i do rzecznika praw konsumenta. I poprzez Allegro jeżeli to firma kliknąć zwrot 14-sto dniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...