Skocz do zawartości
Warsonex

Zestaw Dla Dziecka Prośba o Pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jako że dzieciak dorasta chciałbym mu złożyć jakiś startowy zestaw komputerowy z moich byłych części i szczerze mówiąc zestaw z dołożeniem bardzo małego budżetu, gdyż za rok albo dwa będę miał zamiar kupić mu już coś konkretnego jako całość. Syn gra w dwie gry i nic więcej: "Roblox" oraz "Minecraft" wymagania Robloxa: 

Karta graficzna: obsługująca co najmniej DirectX 9 i Shader Model 2.0. Dla najlepszych osiągów twórcy rekomendują „komputer nie starszy niż 5 lat z dedykowaną kartą graficzną lub laptop nie starszy niż 3 lata ze zintegrowaną kartą graficzną

Procesor: 1.6 Ghz lub lepszy (z 2005 roku lub nowszy)

Pamięć RAM: 1 GB

Miejsce na dysku twardym: 20 Mb



Noi z moich starych części uskładałem coś takiego:



Płyta: GA-MA770T-UD3

Procek: AMD AM3 Athlon II x4 3,40Ghz

Grafika: Geforce 9800GT 512MB 
Zasilacz: Chieftec 750W Modularny 



noi jest problem, otóż tak mało wymagająca gra niestety ma ścinki... A tam dosłownie grafika jest Kwadratowa. Wydaje mi się że największym problemem jest tutaj karta graficzna. Jako że kompletnie nie znam się na nazewnictwach starych kart graficznych proszę o pomoc. DO wydania mam max 150zł na używaną kartę graficzną na dosłownie rok albo troszkę dłużej. Muszę znaleźć jak najszybciej cos aby na poniedziałek móc mu to złożyć. Znalazłem blisko mojej miejscowości jakąś kartę: Asus GT640 2GB DDR3, GTX 550Ti 1GB, GT 645 3GB, Asus GTS450 1GB. Czy te karty są dużo lepsze niż to co obecnie mam? Czy to są karty które są porównywalne do tego co mam i wydam około 150zł w ciemno i dalej będzie to samo?



Z góry dziękuję za odpowiedź, i proszę nie piszcie żeby coś więcej zmieniać za większe pieniądze bo to jest zestaw na chwile i chyba dobrze szacuję że tu grafika to obecnie tragedia?

Edytowane przez Warsonex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty są na tym samym poziomie jak nie gorsze.

GTS450 mógłbym ci podarować bo leży i nie pracuje, ale na poniedziałek nikt nie dostarczy.

Nie jest to przypadkiem kwestia poziomu ustawień graficznych lub sterowników karty?

EDIT: topdog ma rację, nie zwróciłem wcześniej uwagi.

Edytowane przez kamilv1992
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...