Jump to content
Sign in to follow this  
MaciejNM

Problem z nvidia m1000m?

Recommended Posts

Witam

Wydaje mi się, że mam niestety problem z wyżej wymienioną kartą albo problemem, który się na niej objawia. Na początek specyfikacja mojego urządzenia:

HP ZBook Studio G3

-          QuadCore Intel Core i7-6820HQ, 3400 MHz (34 x 100)

-          płyta główna:    HP 80D4 (numer wersji: KBC Version 11.74)

-          GPU: Quadro M1000M (4Gb) i Intel HD Graphics 530 (1Gb)

-          8039 Gb ra DDR4

Komputer głównie użytkowany do pracy, co jakiś czas do pogrania, ale są to krótkie sesje. Krótkie - do czasu kiedy udało mi się nabyć tytuł będący podobno „ukoronowaniem gatunku RPG” – wiedźmin 3 :). Gra bezproblemowo działała przez jakieś 2 tygodnie, ale aktualnie kiedy jest włączana, momentalnie dochodzi do 100% używania zasobów karty graficznej (ale nie zapchania jej pamięci) i strasznego zacinania się gry. Pierwszym pomysłem była aktualizacja sterowników, niestety nie pomogło. Gra była reinstalowana – także nic. Gra korzysta z karty Nvidia (według programu monitorującego aktywność karty).  Do głowy przyszedł mi jeden pomysł, że może coś się dzieje z zasilaczem. Dwa razy w trakcie paru sesji gry wyskoczyło powiadomienie o niskim poziomie baterii po mimo podłączonego zasilacza (oryginalny zasilacz HP). Ze zdziwieniem wyłączałem grę i zostawiałem urządzenie w spokoju do naładowania. Jednak ostatnim razem rozgrywkę przedłużyłem o te 15-20min po komunikacie i nastęnego zauważyłem te objawy próbując pograć pod koniec dnia. Z książki serwisowej udało mi się wyczytać, że były stosowane dwa typy zasilaczy do tego urządzenia 65-W z PFC (710412-001) i 150-W bez PFC (776620-001), ja posiadam ten pierwszy. Po organoleptycznym sprawdzeniu nagrzanego zasilacza (niuchaniu :) ) poczułem swąd czegoś przepalonego. Jednakże zasilacz funkcjonuje i sprawdziłem go na innych tytułach (co prawda mniej wymagających): Dark Souls I, Warface, World War Z i nie występowały takie dolegliwości jak przy wiedźminie 3. Dodam, że temperatury podzespołów nie przekraczają 70oC. Pytanie czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia zasilacza i niedostarczania odpowiedniej ilości energii, przez co karta może wchodzić w jakiś tryb oszczędzania energii po mimo ustawienia wydajności na max. Czy może doszło do jakiegoś uszkodzenia procesora graficznego przy dłuższych sesjach, co się objawia przy takich obciążeniach jak wiedźmin 3?

 

Pozdrawiam forumowiczów

Maciej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.