Skocz do zawartości
MaciejNM

Problem z nvidia m1000m?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wydaje mi się, że mam niestety problem z wyżej wymienioną kartą albo problemem, który się na niej objawia. Na początek specyfikacja mojego urządzenia:

HP ZBook Studio G3

-          QuadCore Intel Core i7-6820HQ, 3400 MHz (34 x 100)

-          płyta główna:    HP 80D4 (numer wersji: KBC Version 11.74)

-          GPU: Quadro M1000M (4Gb) i Intel HD Graphics 530 (1Gb)

-          8039 Gb ra DDR4

Komputer głównie użytkowany do pracy, co jakiś czas do pogrania, ale są to krótkie sesje. Krótkie - do czasu kiedy udało mi się nabyć tytuł będący podobno „ukoronowaniem gatunku RPG” – wiedźmin 3 :). Gra bezproblemowo działała przez jakieś 2 tygodnie, ale aktualnie kiedy jest włączana, momentalnie dochodzi do 100% używania zasobów karty graficznej (ale nie zapchania jej pamięci) i strasznego zacinania się gry. Pierwszym pomysłem była aktualizacja sterowników, niestety nie pomogło. Gra była reinstalowana – także nic. Gra korzysta z karty Nvidia (według programu monitorującego aktywność karty).  Do głowy przyszedł mi jeden pomysł, że może coś się dzieje z zasilaczem. Dwa razy w trakcie paru sesji gry wyskoczyło powiadomienie o niskim poziomie baterii po mimo podłączonego zasilacza (oryginalny zasilacz HP). Ze zdziwieniem wyłączałem grę i zostawiałem urządzenie w spokoju do naładowania. Jednak ostatnim razem rozgrywkę przedłużyłem o te 15-20min po komunikacie i nastęnego zauważyłem te objawy próbując pograć pod koniec dnia. Z książki serwisowej udało mi się wyczytać, że były stosowane dwa typy zasilaczy do tego urządzenia 65-W z PFC (710412-001) i 150-W bez PFC (776620-001), ja posiadam ten pierwszy. Po organoleptycznym sprawdzeniu nagrzanego zasilacza (niuchaniu :) ) poczułem swąd czegoś przepalonego. Jednakże zasilacz funkcjonuje i sprawdziłem go na innych tytułach (co prawda mniej wymagających): Dark Souls I, Warface, World War Z i nie występowały takie dolegliwości jak przy wiedźminie 3. Dodam, że temperatury podzespołów nie przekraczają 70oC. Pytanie czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia zasilacza i niedostarczania odpowiedniej ilości energii, przez co karta może wchodzić w jakiś tryb oszczędzania energii po mimo ustawienia wydajności na max. Czy może doszło do jakiegoś uszkodzenia procesora graficznego przy dłuższych sesjach, co się objawia przy takich obciążeniach jak wiedźmin 3?

 

Pozdrawiam forumowiczów

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...