Skocz do zawartości
warson

Wymiana wiatraka w SilentiumPC Fortis 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie posiadam chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3, jako że zmieniam obudowę na przezroczystą chciałbym ją trochę ożywić wewnątrz, w związku z tym mam pytanie czy do tego Fortisa będzie pasował każdy wentylator z ledami 140mm czy tam jest specjalny dedykowany i nie ma szans zamienić? 

Edytowane przez warson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem tam jest wentylator typu oversize. Wentylator ma 140mm, ale mocowania mają rozstaw jak w 120mm. Można zmienić, ale trzeba mieć to na uwadze.

Edytowane przez kamilv1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamilv1992 napisał:

Z tego co wiem tam jest wentylator typu oversize. Wentylator ma 140mm, ale mocowania mają rozstaw jak w 120mm. Można zmienić, ale trzeba mieć to na uwadze.

Czyli rozumiem że mam zakupić wentylator 120mm?

Chłodzenie mam takie: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/

I zamienić chciałem sam wentylator na taki: https://www.x-kom.pl/p/502584-wentylator-do-komputera-silentiumpc-stella-hp-argb-140-pwm.html

Zastanawiam się czy te spinki którymi się mocuje wentylator będą pasować? Czy olać i się w to nie bawić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wentylator, który pokazałeś ma dobry rozmiar, ale otwory montażowe są tak wykonane, że nie przymocujesz go na oryginalne zapięcia. Musisz szukać wentylatora w takim kształcie jak oryginał albo zamontować wentylator 120mm. Nie powinno być dużej różnicy w temperaturach, ale nie gwarantuję.

Edytowane przez kamilv1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamilv1992 napisał:

Ten wentylator, który pokazałeś ma dobry rozmiar, ale otwory montażowe są tak wykonane, że nie przymocujesz go na oryginalne zapięcia. Musisz szukać wentylatora w takim kształcie jak oryginał albo zamontować wentylator 120mm. Nie powinno być dużej różnicy w temperaturach, ale nie gwarantuję.

Myślisz że 120 zapnę w te zapięcia bez problemu?  Bo takiego krztałtu jak ma obecny z ledami ciężko znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilv1992 napisał:

Tak, ponieważ oryginalny wentylator ma 140mm, ale otwory mocujące ma zrobione w takim samym rozstawie jak wentylator 120mm.

Dziękuję za informację :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...