Jump to content
Sign in to follow this  
warson

Wymiana wiatraka w SilentiumPC Fortis 3

Recommended Posts

Witam, obecnie posiadam chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3, jako że zmieniam obudowę na przezroczystą chciałbym ją trochę ożywić wewnątrz, w związku z tym mam pytanie czy do tego Fortisa będzie pasował każdy wentylator z ledami 140mm czy tam jest specjalny dedykowany i nie ma szans zamienić? 

Edited by warson

Z tego co wiem tam jest wentylator typu oversize. Wentylator ma 140mm, ale mocowania mają rozstaw jak w 120mm. Można zmienić, ale trzeba mieć to na uwadze.

Edited by kamilv1992

9 minut temu, kamilv1992 napisał:

Z tego co wiem tam jest wentylator typu oversize. Wentylator ma 140mm, ale mocowania mają rozstaw jak w 120mm. Można zmienić, ale trzeba mieć to na uwadze.

Czyli rozumiem że mam zakupić wentylator 120mm?

Chłodzenie mam takie: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/

I zamienić chciałem sam wentylator na taki: https://www.x-kom.pl/p/502584-wentylator-do-komputera-silentiumpc-stella-hp-argb-140-pwm.html

Zastanawiam się czy te spinki którymi się mocuje wentylator będą pasować? Czy olać i się w to nie bawić? 

Ten wentylator, który pokazałeś ma dobry rozmiar, ale otwory montażowe są tak wykonane, że nie przymocujesz go na oryginalne zapięcia. Musisz szukać wentylatora w takim kształcie jak oryginał albo zamontować wentylator 120mm. Nie powinno być dużej różnicy w temperaturach, ale nie gwarantuję.

Edited by kamilv1992

6 godzin temu, kamilv1992 napisał:

Ten wentylator, który pokazałeś ma dobry rozmiar, ale otwory montażowe są tak wykonane, że nie przymocujesz go na oryginalne zapięcia. Musisz szukać wentylatora w takim kształcie jak oryginał albo zamontować wentylator 120mm. Nie powinno być dużej różnicy w temperaturach, ale nie gwarantuję.

Myślisz że 120 zapnę w te zapięcia bez problemu?  Bo takiego krztałtu jak ma obecny z ledami ciężko znaleźć. 

Tak, ponieważ oryginalny wentylator ma 140mm, ale otwory mocujące ma zrobione w takim samym rozstawie jak wentylator 120mm.

• Like 1

1 godzinę temu, kamilv1992 napisał:

Tak, ponieważ oryginalny wentylator ma 140mm, ale otwory mocujące ma zrobione w takim samym rozstawie jak wentylator 120mm.

Dziękuję za informację :)