Skocz do zawartości
graczuuu

Modernizacja 5 latka - procek i ew. grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam 5 letni komputer z takimi podzespołami:
ASRock H81M
Core i3-4160
grafika Vertex HD6850
8GB DDR3 1600 cl9 (2x4)
SSD Transcend 370 128GB
zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS
wszystko zamknięte w SilentiumPC Gladius M30

Okazyjnie gram sobie w gierki typu cs:go czy wiedzmin3 i denerwuja mnie spadki fps nawet na niskich detalach. Tak to komputer do netu i pakietów biurowych, więc nie wymagam od niego nie wiadomo czego, dlatego myślałem o budżetowym upgrade.

Myślę, że wymiana procka (na inny, używany LGA1150) może dać radę, to raczej on jest wąskim gardłem. 
Procek - myślę o i5, cena pewnie około 250 pln?
Grafika - nie mam pojęcia czy jest sens np rx470 za ok. 350pln? lub jakiegoś gtxa? zasilacz wytrzyma? 

Macie jakieś pomysły i porady? czy takie podmianki za parę stówek nie mają sensu i tu trzeba radykalnej zmiany i minimum 2500 pln na ryzena i wszystko nowe?

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsze aktywne chłodzenie GPU .

Pasywne to do lowendowych grafik albo jakiś afternarketowy dobrze rozbudowany radiator ( do tego obowiązkowo dobry przepływ powietrza w budzie )

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no tu jakikolwiek wiatrakczek by się przydał mimowszystko. Dozbierać do coś sensowbego i pomyśł o tym serwerowym i7. W innym wypadku szukać używek i5 2400 i5 2500/K i7 2700 lub coś z serii 4xxx zależnie od kosztów.   Nic za dużo nie ugrasz bo budżet dość ograniczony. Ale samo i5 powinno dać  Ci kopa. Nie wspominająć o rx 470.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...