Skocz do zawartości
saalataa

GPU do Dell OEM

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje dobrać GPU do komputera zaklętego w obudowe minitower. Ograniczenie największe to zasilanie, mniejsze to ilość miejsca w obudowie. Specyfikacja jest nadal niezla, bo i5-7500/8GB/256SSD i musi ogarnąć rozdzielczość 1680x1050 i najlepiej 60fps w grach jak Sea of Thieves, Forza Motorsport 4, hack'n'slash, itp. czasami jakaś sesja w CoD lub starsze fpsy.

Po pierwsze zasilacz to 240W, co wydaje się mało. RTX'a tam nie wsadzę (chociaż :> lubie eksperymenty i nie wykluczam). Są więc nastepujące opcje.

1) Wersja bezpieczna. Karta co czerpie prąd tylko z PCIex jak GTX1650, która wydaje się mieć największą wydajność do 75W.

2) Wersja na wypasie. Normalna karta graficzna w relatywnie małym formacie (ITX) i zasilić ją za pomocą adaptera SATA do 6pin. Wiem,  "molex do sata z danych będzie sraka", ale to komputer do zabawy, poza tym wszystkie moje PC wykonują kopię zapasową na domowym serwerze. Ewentualna strata do zaakceptowania. W grę wchodzi np GTX1660 Super (125W, czyli 50w z adapterów) lub RX5500XT (130W TDP).

3) Wersja budżetowa - RX570 ITX i ewentualny UV, aby być po bezpiecznej stronie zasilania. Koszt znacznie niższy niż 1 i 2 a i wydajnościowo wydaje mi się, że będzie wystarczająco.

Dla pewności zrobiłem test obciazenie na obecnej konfiguracji (Prime95 i Kombustor) i maksymalnie miernik pokazał 107W, przy współczynniku sprawności 95. Wiec rezerwa jest. Zdjecie zasilacz i jego informacji znamionowej.

Wszelkie opinie pomocne.

 

pozdrawiam

S

IMG_3805.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z chęcią zobaczę twoje pomiary. Mój cpu to stock, a ten 9900@5ghz chyba żre 100W więcej. Wydaje mi się, że 1660S nie będzie problemem, bo nie znam gier co obciążą CPU i GPU na 100% w tym samym czasie, jeżeli sprzęt nie był dobrany odpowiednio wcześniej.

Mimo wszystko kusi mnie aby wypróbować Polarisa, bo rozdzielczość i wymagania nie są wygórowane. Inna inszość to, że 1660S mógłbym użyć w serwerze do transkodowania do h265 jakby mi się znudziło. AMD zawsze miały kijowe sterowniki, z którymi walczyłem posiadając 7850 i 7950. Nvidi njak i Intela nie darze miłością za praktyki rynkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za wlozona prace i pomiary.  W linku, co podales, chyba jest pomiar mocy caleo zestawu przy podkrecosnej karcie. Sam raczej bym planowal zaczac od od UC do 1200 + UV, jezeli wybiore RX570. Cena karty jest mocno atrakcyjna w porownaniu z 1660S lub 1650S. Po lekturze testow, zdziwilo mnie jak 1060 sie dobrze trzyma. 

Co do UC/UV Polarisa, to Hardware Unboxed ma calkiem niezly filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=jnvA9CXPICI&list=PLTiEXWgKHt0d5xhjB5imFKVxQsLdYsR7u&index=78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ajbak napisał:

a nie idzie podmienić zasilacza na mocniejszy?

Zawsze kwestia taka czy rozmiar zasilacza pasuje ale na pewno jest gdzies do kupienia oryginalny cos kolo 400w

(lenovo thinkcentre w tej samej budzie w zaleznosci od wyposazenia montowali zasilacz 240 lub 400w)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell ma tylko wlasnociowe rozwiazanie oznaczone EPS12v. Dlatego tak ciezko z zasilaniem. Poki co poluje na gtx1060 i waham sie miedzy RX570, ale ten drugi zarzadzaniem zasilania jest gorszy jak i wydajnosciowo. 1660S troche przestrzelone i zbyt drogie biorac pod uwage obecne ceny rynkowe.

Mlodemu chce zrobic pierwszy komputer co w miare komfortowo pogra i nie chce zbyt duzo kasy wtapiac, jezeli nie jest niezbedne.

dell 5050 psu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, topdog said:

obecny jest chyba w formacie TFX

Takie wsparcie to ja szanuje @topdog. Dzieki, jak bede mial klopoty to juz wiem jakiego zrodla szukac na wymiane. Wlasnie zaczalem polowanie na 1060 w formacie ITX od Gigabyte oraz EVGA. Jest jeszcze Inno3D, Zotac oraz MSI, ale chlodzenie mnie nie przekonuje. Od reki zamierzam zrobic UV.

Zasilanie z przejsciowki SATA-6PIN. Z szyny bedzie ciagnal 75W i licze, ze jak zejde z napieciem to z kabla nie wiecej niz 25W. Maksymalnie jedna szyna 12V jest w stanie 60W dostarczyc, wiec licze, ze mam spory zapas. Jak jeb**e, to jeb**e.

Co do samego komputera to ten desktopik jest wyjatkowo energooszczedny. W idle z przegladarka uruchomiona bierze do 20W, a z wylaczonym monitorem 10-11W. Zastanawiam sie czy moj miernik podaje poprawnie. ;) . Z drugiej strony jak go rozbujalem jak opisalem w pierwszym poscie to peak zurzycia osiagnal przy wartosci 107W.

Kurcze nie moge sie doczekac pomiarow zurzycia pod obciazeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam odrobinę dla potomności. Jako że ceny na gpu spadły kupiłem 1650S Asus TUF i wstawiłem go do tego della. Użyłem adaptera SATA - 6 pin i zrobiłem undervolt, ale zapomniałem o jednym żeby ustawić power limit. Więc tym sposobem karta mi zaczęła działać na 1900 MHz z temperaturami rzędu 70c i poborem poniżej 100W. Po ustawieniu power limit na 85% karta obniżyła taktowanie do okolic 1800Mhz i pobór spadł do 80W. Jak dla mnie super ten super.

Jedyny problem jaki widzę, że przez kabel karta ciągnie zdecydowanie więcej niż przez slot więc zdążają się wartości w okolicach 50W przez adapter. Nie wydaje mi się, że to wartości bezpieczne, więc następny zakup to 2x sata do 6 pin. Jak z linka poniżej.

https://www.amazon.com/Power-Express-Video-Cable-Adapter/dp/B007Y91B80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...