Skocz do zawartości
Spchla1

Modernizacja Lenovo g560

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałem ogarnąć trochę laptopa bo po zmianie win 7 na win 10 trochę zrobił się mułowaty. Myślę żeby dokupić jedną kość 4gb i wymienić ją za 1gb,w tedy było by 2gb +4gb. Również zastanawiam się na d zmiana procesora, myślałem o i5 520m, co o tym myślicie warto dołożyć jakieś 150zl? Będzie widać różnicę? Czy może macie inne pomysły jak budżetowo go ogarnąć? Specyfikacja na zdjęciach 

received_2895525867162665.jpeg

received_538739643442970.jpeg

received_653773658802912.jpeg

received_3168334663391084.jpeg

received_674529906450119.jpeg

received_242956660349718.jpeg

received_558452681738410.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, posiadam dysk Samsunga ST500LM012. Tam jest chyba interfejs sata II. Czyli zakup nowego dysku :) zastanawiam się czy np kupić 128gb i stary dysk włożyć w dokupiona kieszeń i podpiąć zamiast nagrywarki DVD (i tak nie działa), czy włożyć 256gb co mi wystarczy i stary olać, co myślisz? Jakiej firmy są teraz dobre dyski? 

Edytowane przez Spchla1
Edycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falcoon84 zakupiłem dysk który polecasz, czekam aż przyjdzie :) poprzestać na dysku czy wymienić procka i dołożyć/wymienić RAM? Czy to już raczej zbędne? Procesor 40zł więc nie są to duże koszta Ramy ciut droższe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Spchla1 napisał:

falcoon84 zakupiłem dysk który polecasz, czekam aż przyjdzie :) poprzestać na dysku czy wymienić procka i dołożyć/wymienić RAM? Czy to już raczej zbędne? Procesor 40zł więc nie są to duże koszta Ramy ciut droższe 

Poczekaj aż przyjdzie dysk i zobacz czy wydajność będzie dla Ciebie będzie wystarczająca, jak uznasz że nie to możesz pokombinować z CPU i RAM. Przy wymianie CPU sprawdź czy chipset obsłuży i5 i czy chłodzenie wydoi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk przyszedł, wgrałem win10 i bardzo pozytywne zaskoczenie :) Chipset obsługuje i5 nie wiem w sumie jak chłodzenie i jak to sprawdzić, jeżeli wymiana procesora nie bedzie bardzo odczuwalna to chyba nie będę zmieniał :) Dzieki za wskazówki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt takiego procesora to 40zł, więc nie pieniądze :P chyba że lepiej ramu dołożyć, ramy pewnie musiałbym wymienić obie kości, czy żeby działały w dualu muszą być tej samej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...