Skocz do zawartości
Rudinxon

Wymiana i5 4460 na i7 4770/4771/Xeon E3 czy opłacalna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mój obecny zestaw to:
i5 4460
AsRock H97m PRO4
2x4GB RAM DDR3
Asus Strix GTX 1060 6GB

W niektórych grach moja obecna i5 dławi trochę komputer i zastanawiam się na kupno używanej i7 4770/4771 lub jakiegoś Xeona E3 1245/1246 v3 ale nie wiem czy w 2020 ma to sens. W tym roku raczej nie zmienię platformy na nowszą, a do końca roku pewnie wyjdą gry z którymi mój i5 będzie miał problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, stelmi1980 napisał:

Wzrost rzędu 2-3 FPS w skrajnych przypadkach może 5 FPS. 

prawdziwy ekspert jak coś rzuci to waży tonę

 

ps

wszystko zależy od tego  ile będzie to kosztować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli że sprzedajesz i5 i kupujesz i7 i niewiele cię to kosztuje 

płyta z chipem H  to szukałbym procka  i7K - najlepsza opcja bo mają wysokie taktowanie bazowe [niestety ale ceny też]

dobry by był też i7-4790 [lub xeon z takim taktowaniem]

"W niektórych grach moja obecna i5 dławi trochę komputer" nie tylko procek: ram tylko 8 giga i niezbyt szybki oraz grafika nie taka mocna już

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam o tym nawet myślę, taki Xeon E3-1231V3 na Ali to 310-350zł, pozbycie się i5 i wsadzenie większej ilości RAM i jeszcze na tym haswellu pociśniesz trochę, zawsze to 4 wątki więcej

w porównaniu do i7 4770 to taki bliźniak bez igpu https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/compare.html?productIds=75122,80910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 01:19, topdog napisał:

Czasem mają, czasem nie. Taktowania all core turbo:

ale po co mieszasz  turbo

ja mówię o bazowych taktowaniach [bo jak zmieniać to na coś co ma więcej MHz] 

niestety na aledrogo niezłe zdziersto panuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za półroczny odkop, ale mamy jeszcze 2020, a ja stoję przed tym samym dylematem, tylko platformę wcześniej.
Mam i5 3570k @ 4,3GHz, jeszcze jakiś czas muszę się pomęczyć na s.1155. Na Aliexpress są tanio Xeony E3 1270 v2, odpowiedniki i7 3770 chyba. Problem największy jest w tym, że i5 mam po OC, a tego OC nie zrobię na Xeonie. Czy 600 czy 700MHz więcej 4 wątków nie zrównoważy 8 wątków bez OC? Kalkulator bottlenecka nadal pokazuje 15-to procentowe ograniczanie GTXa 1660 przez 1270v2.
Mam dylemat dlatego, że takiego Xeona można kupić za 240zł, a mojego i5 pewnie za 180zł bym mógł spokojnie opchnąć. Jeśli gierki by korzystały z 8 wątków, a coraz więcej takich, to 4 kolejne wątki przewyższą 4 po OC? Bo wiadomo, że do 4 wątkowych i mniej będę notował spadek wydajności.
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, zdania podzielone. Na filmiku w przypadku GTX 1650 SUPER wcale taka oczywista sprawa nie jest, a jej najbliżej do mojej. Co prawda nie gram w żadną z zaprezentowanych gier, ale wyglądają na tytuły korzystające więcej z GPU. Zapewne sprawa będzie wyglądać różnie, zależnie od tytułu. CoD MW 2019, tudzież Warzone do tego stopnia obciążają cepa, że mam non stop użycie CPU 100% i uniemożliwia mi to nawet rozmowę przez Discorda z ziomkami, więc tam pewnie dodatkowe wątki byłyby zbawienne. No ale to nie jedyna gierka, w którą jeszcze gram, reszta nie sprawia takich problemów (nie obciąża tak CPU). Bądź tu mądry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 01:19, topdog napisał:

Czasem mają, czasem nie. Taktowania all core turbo:
i7 4790k - 4,2 (na allegro wołają 1200zł lol)

e3 1271 v3 - 3.8

Na ali wołają 560zł za i7 ale to i tak sporo. Za e3 wołają 340zł.

EDIT: a sory nie spojrzałem na daty postów, ? że to taki odkop.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...