Skocz do zawartości
Gerard93

Rtx 2070 super a zasilacz bequiet 500w bronze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przymierzam sie do zakupu tej oto karty: https://www.x-kom.pl/p/517898-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-8gb-gddr6.html

Obecnie posiadam zasilacz: https://www.x-kom.pl/p/423078-zasilacz-do-komputera-be-quiet!-system-power-9-500w-80-plus-bronze.html

Posiadam procesor i5 9400f, ram 16gb 2133mhz, plyta glowna msi b360m bazooka

Czy obecny zasilacz da sobie radę z ta grafika czy lepiej dokupic rowniez nowy zasilacz, jezeli tak to jaki polecacie kupic ( w miare tani) z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jeszcze czy nie kupic tej wersji: https://www.x-kom.pl/p/520367-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-gamer-black-ed-8gb-gddr6.html i ewentualnie jeszcze zasilacz jakis do niej tak do 330 zl np taki: https://www.x-kom.pl/p/423079-zasilacz-do-komputera-be-quiet!-system-power-9-600w-80-plus-bronze.html co sadzicie o tej karcie z kfa2 troszke mniej znana firma obecnie mam gtx 1660 od msi tez w tej wersji gaming i kultura pracy jest bdb. Tej firmy kfa2 wgl nie znam ale roznica w cenie jest spora (ponad 400 zl tansza).

Edytowane przez Gerard93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Gerard93 Odradzam zostawanie z tym zasilaczem. Nie wiem, co tam masz jeszcze w kompie, ale taki zestaw pewnie bedzie ciagnal 400-50W, a masz budzetowy - pewnie - paroletni zasilacz, ktory nie jest juz tak wydajny jak kiedys. Warto posilkowac sie tym kalkulatorem: https://www.enermax.outervision.com/index.jsp

W kwestii zasilacza nie chodzi o to, aby starczylo, a wykorzystywal 50-60% jego mocy. Oczywiscie te widelki rzutuja glownie na jego eksploatacje i kulture pracy i sa warunkami idealnymi, do ktorych trzeba byloby brac kompletnego overkilla, co imo nie kalkuluje sie z doplata. Najtansza opcja dla Ciebie jest Vero 600 w nowej rewizji L3/M3. M pozwalaja odpiac czesc zbednych kabli.

Pokusilbym sie o dobra 650ke Bronze/Gold, ktora zrobi Ci miejsce na przyszly upgrade procka czy nastepnej grafiki i zblizy nas do warunkow idealnych. To byc moze najlepszy zasilacz za normalne pieniadze i bez placenia za marke: https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-proton-bdf-650c-650w-977990/ (sprawdz ceny w innych sklepach).

Z 2070S najfajniejsza opcja jest KFA2 EX (model bez EX to pazdzierz) One-click-OC, czyli mniejsza opcja twojej, ktora ma chyba inne chlodzenie. Mala jest przyzwoicie krecona, z najcichszych i najchlodniejszych. Najlepsza 2070S jest Gaming od MSI. Za malo widzialem testow Gamer Black, to swietna karta w swojej cenie, ale ma pare bolaczek, o ktorych nic nie pisano w przypadku mniejszej. KFA2 daje niestety tylko dwa lata gwary, ale nie martwilbym sie tym, a jako ze jest tania, dokupil sobie ten roczek.

KFA2 to Galax. Marka niebawiaca sie w snobizm typu Asus, ktory dobre ma jedynie najdrozsze flagowce. KFA2 po prostu robi dobra robote, ale ma tez karty budzetowe, ktore Ci odradzalem. Jest to tez marka w Europie niepopularna, wiec zacheca cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz polece chyba narazie wiec budzetowo i kupie tego vero 600w + karte z kfa2 nie wiem jeszcze tylko czy wziac ta mniejsza czy wieksza, przemysle temat :) Wymiany procesora narazie nie biore pod uwage wiem ze przy tej karcie i moim procesorze i5 9400f moze byc maly bottleneck ale narazie nie stac mnie jeszcze na wymiane procka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Gerard93 Zapomnialem o istnieniu Vero L/M3 700ki. To swietny zasilacz, do ktorego doplacisz raptem pare dyszek, a ktory powinien byc tu opcja najsensowniejsza budzetowo, wydajnosciowo i przyszlosciowo.

Procek w wiekszosci gier powinien dac rade. Istnieja sposoby na obnizenie wykorzystania procesora: skok w wyzsza rozdzialke (2K wzgledem FullHD obcina 20% fpsow), podbicie detali czy ogranicznik FPS w Riva Tuner, ktory wlacza sie razem z Afterburnerem. Karta wypluwa maxymalna ilosc klatek, procek musi nadazac. Gdy procek nie nadaza, karta zwalnia = bottleneck. Poczytaj sobie o tym. Warto poeksperymentowac z w.w.

@topdog Przyznam, ze nie chcialo mi sie liczyc, bo moze to zrobic Gerard. Zwlaszcza, ze nie wiemy, co ma dokladnie w kompie. Przy moim configu z prockiem o wyzszych potrzebach ( 9700K i 2070S ) kalkulator Enermaxa rekomenduje minimum 438W. Biorac pod uwage, ze kolega ma budzetowa 500ke, ktorej sprawnosc wynosi 90%, a do tego obnizona jest byc moze przez jego wiek, sensownym wydala mi sie wymiana zasilacza. Przyznam tez, ze najwyzej stawiam kulture pracy wszystkich komponentow, stad tez  dodatkowy motyw rekomendacji zmiany zasilacza na mniej obciazany czy karty z topowa kultura pracy i temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Gerard93 Zgodze sie co do podejscia z topdogiem - rob co uwazasz. Ja po prostu na twoim miejscu bym go zmienil i dorzucil te pare dyszek by miec wiecej niz 600W. Ogolem celuj w najnowsza rewizje Vero: L3 i M3. Jest lepsza od L2 i M2. Ramiki tez masz potwornie wolne i ciachaja Ci fpsy rowno, ale jesli bawic sie w przesiadke z zolwich 16GB to raczej wdzialbym tylko 2x16 3200 MHz CL16. Jednak niedaleka przyszloscia sa pamieci DDR5, wiec jesli za niedlugi czas bedziesz zmienial procka wraz z plyta glowna - odpusc temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze w specyfikacjach moja plyta glowna i tak obsluguje pamieci ram do 2666 mhz takze nie wiem czy jest sens wymieniac kosci do tej plyty glownej (msi b360m bazooka) a na wymiane plyty glownej i dodatkowo ramu tym bardziej mnie nie stac narazie mam budzet do 2800 zl i chce sie przesiasc z gtx 1660 na rtx 2070s. Wydaje mi sie ze skok w fps powinien byc zauwazalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Gerard93 Nie sprawdzalem twojej plyty, a mowie ogolem, ze wolne i na co bym sie przesiadl. Moj blad, dobrze ze sprawdziles, bo ktos mniej ogarniety moglby sie zasugerowac i wywalic kase. Nigdy nie wiesz z kim na forum gadasz, zawsze wszystko sprawdzaj ;) Faktycznie jest lipa i wiele ramy 2666 nie zmienia, wiec przynajmniej z glowy.

Skok fpsow z 2070S bedzie bardzo sympatyczny:

https://www.gpucheck.com/pl-pln/compare/nvidia-geforce-gtx-1660-vs-nvidia-geforce-rtx-2070-super/intel-core-i7-8700k-3-70ghz-vs-intel-core-i7-8700k-3-70ghz/

Jednak biorac pod uwage, ze masz bardzo nieglupia 1660, poczekalbym jednak na nowe karty Nvidii (2070 i 80 powinny wyladowac jak zwykle kolo sierpnia). Patrzac na postep z poprzednich generacji, w cenie 2070S dostaniesz karte pochodzaca pod 2080 Ti z najpewniej lepsza wydajnoscia w RTX. Przyjmujac, ze twoj procek podola. Juz z 2070S warto skoczyc do 1440p, co znacznie odciazy procka. Nawet jesli procek nie wystarczy, poczkalbym do konca roku na 3060, ktora pewnie bedzie 2070S za mniejsza kase, czyli z oszczednosca na monitor 1440p.  

Rozwijana technologia DLSS dorzuca do pieca i pokazuje, jak bardzo w [gluteus maximus] sa Ci, ktorzy polasili sie na ,,krola oplacalnosci" 5700XT, o slabszych Radkach nie wspomne (pewnie dostane minusy, ale taka droga Radeona - tansza, ale gorsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Chcialbym zamowic ta karte graficzna z kfa2 (ta mniejsza) a zasilacz w przyszlym miesiacu (za cos musze przezyc do 10 ;) ) Przez ten miesiac moze sie cos stac z tym zasilaczem czy raczej nie powinno? mam obawy poniewaz ma on juz 4 lata niby bequiet ale jednak budzetowy. Musze jeszcze sprawdzic czy ma on wgl piny do tej karty a kompletnie sie na tym nie znam tak naprawde :p Wiem tylko jak ta karte zamontowac xD wiem ze do tego gtxa 1660 co mam jeden pin byl tylko potrzebny a tam sa dwa wtyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Gerard93 Nie umrzesz od grania na 1660. Poczekaj do wyplaty i kup obie rzeczy jednoczesnie albo najlepiej zamow juz karte, bo raczej tylko podrozeje. Ta karta w standardzie kosztowala 2400 PLN, co przy jej wynikach czynilo ja absolutna miazga i wybijalo z glowy najlepsze, a zbyt nieznacznie lepsze MSI Gaming. Az tak nie dotknely jej koronawirusowe podwyzki, bo malo osob szczegolnie grzebie za karta i zwykle wybieraja byle co, byle od znanej marki w konsekwencji placac wiecej za gorsze.

Oczywiscie rob co uwazasz, ale na twoim miejscu zdecydowanie bym nie probowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Nie wymieniaj zasilacza i nie wyrzucaj pieniędzy. Masz względnie cichy zasilacz o dobrej konstrukcji, z zabezpieczeniami. Typowe obciążenie w twoim pc będzie dla niego w sam raz ~70% wydajności, wiadomo przy mniejszym obciążeniu byłoby ciszej, ale SPC czy Chieftec będzie i tak głośniejszy, mimo większej obciążalności. Spadek jego wydajności energetycznej względem optymalnego obciążenia to góra 4%, czyli tyle co nic. Nie che mi się liczyć, ale ile minie zanim wymiana zasilacza na Gold się zwróci? 20 lat? Wymiana na inny bronze? Wyrzucanie pieniędzy przez okno. Jeśli zasilacz teraz ci się podoba i nie masz do niego zastrzeżeń to go nie wymieniaj.

Michal22 ci wciska kit. Może sam w to wierzy, ale bez jaj. Sam ci napisał, że kalkulator twierdzi, że zasilacz 430W wystarczy. Wystarczy? Wystarczy. Ty masz 500W, czyli 14% więcej, a się boisz jakby ci miał zasilacz wybuchnąć.
Sama Nvidia do tej karty zaleca zasilacz 500W, a oni biorą jeszcze pod uwagę tandetę "z czarnej listy".

Wymiana na bronze Chiefteca czy SPC to w ogóle poroniony pomysł, będzie:
a)głośniej
b)drożej
Można rozważyć wymianę na porządnego Golda, żeby było ciszej, ale to większy koszt i zyskiem będzie lepsza kultura pracy, a poza tym nic co byś zauważył. Jeśli kultura pracy twojego zasilacza ci nie przeszkadza to nie ma sensu go wymieniać.

Jeśli by się tak zdarzyło(realnie musiałbyś mieć zasilacz 400W, a może nawet 350W), że jakimś cudem zasilacz nie da rady albo się zdegraduje to zwyczajnie wyłączy ci się komputer. Nic nie wybuchnie, nic się nie spali, nic się nie zepsuje. Sam zasilacz będziesz mógł nadal użyć w PC, który pobiera mniej prądu i też będzie działać. Nic się nie zepsuje.

Ludzie używają tanie, budżetowe zasilacze po 10 lat i nic im nie jest, a wy tu dywagujecie nad porządnym zasilaczem z zabezpieczeniami, pod obciążeniem 70%, że nie, że to za mało, chałupa z dymem pójdzie...
Bądźmy poważni.

Do dowolnego PC z jedną kartą graficzną wystarczy z zapasem zasilacz 550W, nic ponadto nie potrzeba. Ty nie bierzesz topowej karty, więc 500W to dla ciebie optimum.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Przejrzyj testy, która karta ma lepszy radiator i o ile, wg mnie może nie opłacać się dopłacać, aż 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem obie maja dobra kulture pracy tylko ze msi ma gwarancje na 3 lata a kfa2 na 2 co do tego msi mam przynajmniej pewnosc ze bedzie spoko kfa2 troche taki kot w worku opinie ma dobre ale tez nie wiem jak bedzie sie sprawowala po dluzszym czasie bo po tym zakupie raczej grafiki nie bede szybko wymienial + msi bede mial za 3 dni a na kfa2 bede czekal co najmniej 2 tyg bo brak na magazynie a nie ukrywam ze zalezy mi tez na czasie bo podczas tej kwarantanny gdzie tylko moj czas wypelnia praca i dom juz bym chcial w cos popykac sensownie na ladnej grafice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...