Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbadałem dyski programem hdd tune i potrzebuję pomocy w ich interpretacji. Dysk 4tb już jakiś czas pracuje a dysk 8tb wczoraj zainstalowałem.

Dysk 8tb ma dość dziwną temperaturę, ale zapewne to jakiś bug (formatowałem dysk powolną opcją), natomiast martwi mnie linijka C0. Nie wiem czym może to być spowodowane. Raczej komputer wyłączam normalnie. Są to dyski red, więc może tu jest problem?

PC:

r5 1600

msi b350 gamin pro carbon

EVGA SuperNOVA 650 G2 650W (kable oryginalne)

Windows 10 PRO

4tb1.png

4tb2.png

08-maja-2020_8tb 2.png

08-maja-2020_8tb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen jest z dzisiaj 8 maja, a parametry C0 i C1 mają już wartość 10. 

Nie wyłączałem komputera. Podejrzewam, że może to być parkowanie głowic, bo po ~10 minutowej nieaktywności wartości wzrastają.

edit 19:37  już 11 C0 i C1

Edytowane przez laseraptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś szukałem informacji na ten temat. Jedni mówią, żeby wyłączyć, inni nie.

Zrobiłem test, na jednej linii z zasilacza miałem podłączony ten 8tb dysk + 4tb red + 2tb wd gold.

Po odłączeniu dysku 4tb parametr C0 przestał rosnąć, poza włączaniem i wyłączaniem pc. Na drugiej linii był tylko dysk 1tb.

Aktualnie po ponownym uruchomieniu C0 znowu rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...