Skocz do zawartości
Crackscracker

Wymiana uszkodzonej karty graficznej na nową, a sterowniki

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, sytuacja wygląda tak:
Koledze padła karta graficzna (AMD)
Kolega będzie kupował nową kartę (Nvidii)
Problem w tym, że w systemie do którego nie ma obecnie dostępu, jest stary sterownik do karty od AMD
Z tego co czytałem to wszyscy głośno trąbią że trzeba koniecznie odinstalować sterownik starej karty przed włożeniem nowej
Tylko że w tej sytuacji nie bardzo jest jak
Jak rozwiązać ten problem i czy konieczna jest ponowna instalacja systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko , sterowniki od AMD mogą się gryźć ze sterownikami od NV .

Zresztą i tak musi zainstalować sterowniki od NV , systemowe mogą być za stare ( lub też za nowe jak to jakaś starsza karta ) lub wybrakowane .

Więc wtedy może usunąć sterownik od AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Crackscracker napisał:

Koledze padła karta graficzna (AMD)
Kolega będzie kupował nową kartę (Nvidii)
Problem w tym, że w systemie do którego nie ma obecnie dostępu, jest stary sterownik do karty od AMD
Z tego co czytałem to wszyscy głośno trąbią że trzeba koniecznie odinstalować sterownik starej karty przed włożeniem nowej

Problemu nie miałem, kiedy wczoraj wymieniałem XFX RX460 na Palit GTX1650. Nawet starych sterowników AMD nie chciało mi się odinstalowywać na starym GPU, także zrobiłem to już po włożeniu nowej karty. Po odinstalowaniu na karcie nVidii sterowników do AMD, pobrałem najnowsze stery do nVidii i je normalnie zainstalowałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...