Skocz do zawartości
lemosv

Problem z XMP pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam problem z nieustającymi bluescreenami z kodem MEMORY_MENAGMENT... Postanowiłem, że sprawdzę ramy, które na płycie głównej są podkręcone XMP (Corsair Vengeance LED, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15)  MemTest86 i wyszło że jedna kość ma sporo uszkodzonych segmentów. 

 

Postanowiłem zakupić nowy zestaw pamięci (Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 3000 Mhz C15 ) czyli zupełnie takie same tylko bez światełek. Dzisiaj włożyłem nowe i dalłem profil XMP. I zaczęła się zabawa... 

 

Nowe bluescreeny... 

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, 

PEN_LIST_CORRUPT, 

SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED

 

I komp oczywiście się nie odpala. Jeśli w biosie wyłączę XMP wszystko działa. Już nie wiem co może być przyczyną, może płyta główna robi figle? 

 

Bios jest aktualizowany (nowy)

Moja MOBA: MSI z270 Gaming M3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przywrócenie biosu do ustawień domyslnych i ponowne włączenie trybu xmp? ew. wyjęcie na kilka chwil bateryjki płyty głównej, najczęsciej jest na wysokości slotów pci-e.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nie włączając XMP ustawić podobne wartości dla swoich pamięci. Ja do swojej płyty Gigabyte x570 Aorus znalazłem ustawienia dla pamięci Corsair na Reddit'cie. Niekiedy lekka korekta ustawień czyni cuda.

Tematów na forach o braku kompatybilności pamięci z tą płytą jest bez liku. Przeszukaj fora, może znajdziesz czyjeś sprawdzone ustawienia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...