Skocz do zawartości
Delek

Dokupienie RAMu?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Chciałbym się podpytać czy jest sens w moim przypadku dokupować 8 GB RAM. Mój zestaw to:

i7 3770

GTX 1060 6GB

2x 4 GB GoodRam 1333 MHZ

na płycie Asrock B75 Pro3

Zdarza mi się grać w dość wymagające gry, w tej chwili jestem pochłonięty grą Conqueror's Blade i gdy pojawia się więcej obiektów, gra na średnich detalach zaczyna mocno przycinać. To samo jest np. w Guild Wars 2 (choć tutaj to w dużej mierze kwestia przestarzałego silnika), niemniej jednak w tę grę w dużym PVP muszę grać na najniższych detalach.

Czy dokupienie 8 GB RAM to dobre rozwiązanie, czy raczej nie ma sensu? Jeśli tak to na jakie kości się zdecydować? 

 

PS: Może lepiej w ogóle wymienić mi RAM na nowszy i wziąć 2x 8 gb? Nie wiem czy jest to jakaś różnica, jestem skłonny wydać więcej hajsu. 

Edytowane przez Delek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta i tak nie obsłuży więcej niż 1600 mhz, więc możesz np takie kości kupić https://www.x-kom.pl/p/180486-pamiec-ram-ddr3-hyperx-8gb-1x8gb-1600mhz-fury-blue-cl10.html albo używane kupić, kości tak często się nie psują, więc używki będą ok. Ja bym jednak proponował iść w stronę 2x8GB, bo większość gier potrzebuje ok 10 gb, więc 16 będzie idealne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale max ram to 1600 MHz na tej płycie-  jakbyś znalazł w dobrej cenie 2x8 cl9 1600 to by było super]

najlepiej kupić takie ramy jakie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...