Skocz do zawartości
Pajejek

140 fps wygląda jak 10

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy z synchronizacją choćby, ew. stabilność FPS. Przykład u mnie: karta od nVidii, monitor ustawiony na stałe 60Hz gra ma FPS od 62 do 77, freeSync OFF, synchronizacja OFF, a całość dosyć potrafi często miejscami skakać (choć licznik FPS wskazuje w tych skaczących miejscach ponad 60). Po włączeniu limitu FPS na 60 FPS (nadal sync off), ilość klatek na sekundę jest stała (60), a postrzegana płynność stała się świetna.

Jeszcze kiedyś miałem inny ciekawy przypadek, w grze Crysis, na karcie od AMD: FPS był ~60 natomiast postrzegana płynność była raczej jak ~30 . Winne było skalowanie po stronie GPU, bo jak je wyłączyłem (skalowanie przejął monitor) to na liczniku FPS nadal było ~60, tak jak wcześniej, ale tym razem płynność widoczna "okiem" o niebo lepsza (jakby dopiero teraz realnie było to ~60).

Także pobaw się różnymi synchronizacjami, wyłącz testowo skalowanie GPU, albo z ciekawości ustaw monitor na stałe 120Hz, framrate w sterownikach ustaw na max 120 (w grze w której minimum jest powyżej 120FPS) i zobacz czy jest lepiej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawym na pulpicie->ustawienia ekranu->zaawansowane ustawienia wyświetlania->wyświetl właściwości karty dla wyświetlacza 1->zakładka monitor

Natomiast limit FPS, aktywacja/dezaktywacja skalowania GPU itp. już w ustawieniach sterowników.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to wina procesora bo przy byle jakiej czynności ma temperaturę  50+

jak nic nie robię to mam te 30 stopni  ale jak tylko na przykład odpalam yt od razu dostaje 50+ i słyszę jak wiatrak zwiększa obroty 

 

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...