Skocz do zawartości
Pajejek

fortis 3 evo argb

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno z wyczuciem nigdy z dużą siłą.Luka nie będzie problemem o ile wieża się nie rusza kiedy spróbować ją delikatnie poruszyć po zamontowaniu.Jeśli używając trochę siły wieża collera się poruszy to będzie problem..Jednak takie pytanie czy na pewno poprawnie zamontowałeś chłodzenie?Mam Fortisa i jak ja go montowałem,już kilka razy już, to zwracam uwagę na równomierne dokręcanie śrub mocujących wręcz licząc obroty śrubokręta choć tak na oko.Może ty za mocno docisnąłeś jedną stronę że jest ta luka?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie wyglądają na wysokie patrząc że to jednak stres test był.Zależnie od sztuki procka różnie taki test przechodzą i to nam niewiele powie co do jego ewentualnych problemów.A sam test procek zaliczył w tym przypadku.Myślę że powinieneś jeszcze zobaczyć jakie będą temperatury w jakiejś grze która pociśnie procka.Sprawdź temp i pobadaj je w necie czy się zgadzają co do twojego modelu procesora.I będziesz widział czy masz problem.Miałem kiedyś chłodzenie Thermaright i tam trzeba było równo dociągnąć 4 śruby.Wątpię żebym za każdym razem kiedy zmieniałem pastę idealnie załatwił sprawę z dokrętem tych śrub.A mimo tego chłodzenie robiło świetną robotę.Fortis to bajka jeśli chodzi o prostotę jego montażu.Jeśli twój Fortis nie jest krzywo zamontowany z powodu tych luzów  to nie widzę jak podstawa chłodzenia miał by nie przylegać równo do procka i robić sowją robotę.Przy okazji sprawdziłem swojego Fortisa 3,nie RGB,i tam nie ma żadnej luki w miejscach mocowania chłodzenia.A skoro w twoim Fortise luka jest z obu stron to tym bardziej nie widzę problemu by chłodzenie zamontować prawidłowo a podstawa chłodzenia dobrze przylegała do porcka.

 

Edit...Moja Fera na drugim PC ma bardzo podobny system montażu i też nie mam żadnych luzów.Może pisz do SPC czy to normalne takie niespasowanie elementów montażowych.

 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki.Zabawne że nie pamiętam jak wyglądał ten element zapinki tuż przed montażem.Czy była taka sam luka jak u ciebie.Nie pamiętam żeby było trzeba dociskać specjalnie zapinkę przy wkręcaniu śrub.Jedna  próba i gotowe.Na pewno jednak nie maiłem z tym żadnego problemu i tempy są najlepsze z możliwych.A ta blaszka mocująca jest symetryczna bez krzywizn także ten.Zdjęcie Fortisa.Lepszego nie zrobię bo obudowa mała niestety.Niby można wcisnąć paznokieć w tym konkretnym miejscu ale to raczej na samym brzegu.Oba chłodzenia montowałem miesiąc temu i odpada ich demontaż aktualnie.Sorry :-)

 

20200513_070558.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...