Skocz do zawartości
NaPadzie

ASRock AB350 Pro4 BIOS 1600X

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Ryzena 5 1600X i chciałem zaktualizować BIOS, ale zauważyłem, że na stronie ASRock

https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350%20Pro4/index.asp#BIOS

nie rekomenduje aktualizacji na ten procesor gdyż należy on do serii Summit Ridge. Tak samo wygląda sytuacja dla Ryzen 2XXX (Pinnacle Ridge). Wie ktoś może dlaczego tak? Już skończyło się wsparcie dla tych "staruszków"? :D

Edytowane przez NaPadzie
linnk do strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NaPadzie napisał:

Wie ktoś może dlaczego tak? 

z tego co kojarzę to kości biosu mają za małą pojemność dla nowych procków [seria 3000] i musieli obciąć stare procki aby się pomieścić

np msi wypuściło płyty z dopiskiem MAX aby to jakoś rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, topdog napisał:

Nie rekomendują bo za bardzo nie ma po co aktualizować jak nie zamierzasz wymieniać procka i nie masz problemów z systemem.

Pamięci powyżej 3000-3200mhz i tak na Ryzenie 1xxx nie pójdą, może jak masz jakieś dobre samsung B-die ale i tak 3200mhz to byłby sukces.

Do tego pierwsze biosy do obsługi Ryzena 3000 były super zabugowane i wykrzaczały systemy nawet z starymi prockami.

B350 nie wyrzuciło wsparcia dla żadnego Ryzena, ale czasami obcinają Bristol Ridge. Biosy o pojemności 16mb nie były problemem jeśli chodzi o wsparcie dla Ryzenów 1000-3000. 32mb biosy w MAXach miały być zabezpieczeniem na Ryzena 4000, ale skończyło się to tak jak pewnie już większość posiadaczy B350/450 słyszała.

Rozumiem. Czyli nie byłoby problemu z wrzuceniem na tę płytę Ryzena 36xx/37xx po uprzednim zaktualizowaniu BIOSu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 11:29, topdog napisał:

Tak, nie powinno być problemu. Pamiętaj żeby od razu nie instalować najnowszego biosu tylko najpierw pośrednie tzw Bridge Bios tak jak jest napisane na stronie (* If the current BIOS version is older than P3.40, please update BIOS to P3.40(Bridge BIOS) before updating this version ect). Czyli w zależności jak stary bios jest obecnie wgrany ( sprawdź programem cpuz) wgraj je w takiej kolejności.

3.4 ---> 5.4 --->  6.3 (najnowszy)

 

Zrozumiałem. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...