Skocz do zawartości
shoq

Monitor 27" 1440p do 2k (głównie web development)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Jak w tytule: szukam monitora 27" do 2k głównie do web-developerki (grafikiem nie jestem ale fajnie jakby odwzorowanie kolorów było na niezłym poziomie), od święta jakaś gra (np. CS:GO). Po wstępnym rozeznaniu zawęziłem wybór do następujących pozycji:

ViewSonic VG2755-2K - niestety ciężko o jakieś recenzje
AOC Q2790PQU - niezła ena
Philips 272B7QUPBEB - hub usb, ładowanie po usb-c, kamerka
Dell U2719DC - hub usb, ładowanie po usb-c

Benq PD2710QC - hub usb, ładowanie po usb-c
HP Z27n G2

Który z powyższych byście polecali? Ewentualnie co innego polecacie? W sumie to ładowanie po usb-c na tą chwilę nie jest konieczne, ale może się przydać w przyszłości.

Edytowane przez shoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne, ale pracowałem z HP Z27n G2- rewelacja. Mają te same matryce co Dell U2719D, tzn do Della montowane są samsunga a do HP samsunga (te same ) i LG. Ponoć z LG są lepsze. Niestety już nie mam z nim styczności i nie sprawdzę.  Monitor bardzo dobrze skalibrowany fabrycznie, w pudełku dokument kalibracji z wykresem. Bardzo stabilny-ciężka podstawa. Kolory świetne. Pamiętam lekki backlight bleeding, ale jak na IPS to można powiedzieć , że bardzo mały.

Z tego co pamiętam bardzo podobny, ale z mniejszą ilością złącz jest tańszy HP 27" ELITEDISPLAY E273Q  ~1400-1500zł - na 99% z taką samą matrycą (niestety nie jestem pewny). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 5/15/2020 at 6:37 PM, Dart9 said:

Z tego co pamiętam bardzo podobny, ale z mniejszą ilością złącz jest tańszy HP 27" ELITEDISPLAY E273Q  ~1400-1500zł - na 99% z taką samą matrycą (niestety nie jestem pewny). 

Dzięki! Trochę jeszcze poczytałem i będę się skłaniał ku P2720 Della albo E273Q od HP. W sumie huba USB-C nie potrzebuję (wole tą kase przeznaczyć na podzespoły do kompa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Dart9 said:

Takie małe porównanie obu z Z27n G2 -wygląda, że matryce identyczne są w tych HP, 

HP Z27n G2 - HP EliteDisplay E273Q - Dell P2720D

Do CS raczej średnio się nadają, do pracy jak najbardziej.

Dzięki za info. W takim razie na placu boju zostaje E273Q i P2720 :) .

Nie wiesz może jak z QC u HP? Wiem, że z dellem to lubi być loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Dart9 za rady.

Zmieniłem kurs i poszedłem na żywioł, a mianowicie zamówiłem Asus PA278QV. Wiem, że nie ma żadnych recenzji, ale pomyślałem, że jak mi nie podejdzie to najwyżej go zwrócę. Przekonała mnie fabryczna kalibracja, 100% RGB, 75Hz, freesync, masywność, niskie zużycie energii (wbrew pozorom te HP co linkowałem wyżej pożerają 2x tyle co Dell P2720).

Monitor przyszedł i tak na szybko: kolory ładne, żadnego martwego pixela, IPS Glow lekki jest (zmniejsza się wraz ze zmianą jasności), BLB nie zauważyłem (jeśli dobrze rozumiem to IPS Glow zmienia się wraz z odległością / kątami patrzenia, natomiast backlight bleed nie).

Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie tego monitora to śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...