Skocz do zawartości
Bojs

Wina zasilacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam problem z nowym RTX 2080 Super Gaming OC od Gigabyte.

Po instalacji  w komputerze system bardzo długo się uruchamia, 5 min może( w sumie to nawet nie wiem czy się uruchamia bo produkt finalny uruchomienia to nałożenie na siebie kilkunastu pulpitów), poza tym podczas uruchomienia  ekran jest jakby pomniejszony,   dzieli się na pół  i wyświetla dwa razy to samo jak już przejdzie jakiś etap to na górze jakieś czerwone szlaczki wyświetlają. Ani razu nie udało mi się go normalnie uruchomić. Wiatraki kręcą się normalnie, logo RGB też działa i zmienia kolory, płyta nie piszczy po włączeniu komputera. Szkoda że zdjęcia  nie zrobiłem.  Nie wiem co może być przyczyną. Mój komp trochę leciwy już jest:

i7 2700K OC na 4.5( domyślnie 3.5)

płyta MSI P67A-GD65 B3

4x8 Gb Corsair vengeance

GTX 660

2xSSD

2xHD

zasilacz GS700 Corsair ale nie ten nowszy model co można obecnie kupić

Z GTXem wszystko chodzi bez problemu głównie Blender, Substance Painter.

Zasilacz posiada 2 x 6 +2 pinowe wtyczki do zasilania karty. 

Jedną rzecz co zauważyłem to jak mam włożonego GTX to nad wtyczką od zasilania na karcie świeci się cały czas zielona dioda, Na RTX są dwie diody, po włączeniu komputera obydwie zapalają się na biało i po chwili gasną. Co to oznacza? Czy przyczyna może być wadliwy, uszkodzony zasilacz? Czy zastosowanie przejściówki  z Molexa na 6 pin coś pomoże. Według zaleceń do tej karty musi być zasilacz co najmniej 650 Wat mój ma 700. Sprawdzałem miernikiem zużycia prądu i wyszło że komp zużywa ok 250 wat. Czy przy zasilaczu należy kierować się tylko maksymalną mocą czy coś jeszcze jest ważne ( oprócz firmy oczywiście).

Za wszystkie sugestie dziękuję

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...