Skocz do zawartości
Tigro

Szum w jednym głośniku Creative Sound BlasterX Kratos S3

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie ostatnio głośniki Creative Sound BlasterX Kratos S3 - nie potrzebuję super dźwięku, bo głośników używam sporadycznie i chciałem coś, co zastąpiłoby moje stare Creative'y. No i ogólnie jest w porządku, jakość dźwięku mi odpowiada, ale lewy głośnik cały czas wyraźnie syczy kiedy nic nie jest odtwarzane, niezależnie od poziomu głośności. Co gorsza, nawet kiedy muzyka już leci, szum nadal jest słyszalny.

Czytałem, że te różne chińszczyzny mają problemy z syczeniem i nawet w tych konkretnie Kratosach widziałem jak niektórzy narzekali, że lekko syczą im oba głośniki - i zgadza się, syczą oba, z tym że jakiś cichy syk jak w prawym głośniku da się znieść i gdyby oba miały taki to nawet nie zaprzątałbym sobie tym głowy, ale lewy syczy tak, że wwierca się to w mózg. Tutaj nagrałem wideo poglądowe, gdzie widać, że syczą oba, ale lewy trzy razy głośniej: https://youtu.be/Ar00qWZ_pN0

Próbowałem podłączać pod inne źródło dźwięku, próbowałem kabel od woofera do lewego wyprowadzić po prostu najkrótszą drogą (jak na filmiku), tzn. nie za biurkiem ani obok innych kabli, które mogłyby wprowadzać jakieś zakłócenia, ale nie robi to żadnej różnicy. Pozycja pokrętłą basów i głośności również nie wpływa na głośność syku. Zainstalowałem streowniki Creative'a i ich oprogramowanie do głośników, ale bez zmian. Staram się znaleźć jakąś inną drogę niż reklamacja, bo wiemy jak wyglądają w Polsce reklamacje i jak pomyślę sobie, że mam przez trzy miesiące szarpać się z jakimś sklepem w otrzymywanie i odsyłanie całego zestawu i udowadniać, że nie jestem koniem, to mi się odechciewa w ogóle tego procesu zaczynać.

Czy czegoś jeszcze mógłbym spróbować? Może ktoś miał podobny problem i udało mu się rozwiązać go samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...