Jump to content
LaKlusek

i9-9900k, czy dołożyć do 10900k z którąś z tańszych płyt?

Recommended Posts

Składam aktualnie nowy komputer i kiedy już wydawało mi się, że wszystko mam w 100% przemyślane, pojawiła się kwestia oficjalnych informacji o prockach z 10 generacji Inteli. No i tak zacząłem sobie porównywać i trochę zgłupiałem. Do tej pory zamierzałem kupić i9-9900k + Gigabyte Z390 AORUS PRO. Popatrzyłem jednak na ceny nowych procków i płyt na xkomie i 10900k to koszt jakichś 200-300zł więcej, a najtańsze płyty dostaniemy koło 900zł, czyli praktycznie w cenie tego AORUSa na Z390, może 100zł drożej.

To trochę zbiło mnie z pantałyku, bo teraz sam nie wiem, co jest lepszym wyborem. Czy 10900k to o tyle lepszy i bardziej perspektywiczny wybór, że jest sens pakować się w niego nawet z tymi najtańszymi płytami po 900zł i sumarycznie wydać te 400zł więcej niż kosztowałby topowy procek poprzedniej generacji z dobrą płytą, czy to nie jest dobra decyzja? No i dodatkowo, czy o 10900k w ogóle jest sens mysleć jeśli chcę mieć zwykły wiatrak (tutaj akurat planowałem kupić Noctuę NH-D15S), a nie dwa czy trzy razy droższe custom loopy czy 360mm AIO. Bo o ile te 400zł jeszcze na podmiankę płyty i proca bym wysupłał, o tyle taka wymiana chłodzenia zwiększa koszty już astronomicznie.

Co byście polecili? Zostać przy tym co planowałem, czy dołożyć do którejś z tańszych płyt na Z490 i do tego 10900k?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli roznica dla ciebie konczy sie na 400zl.To raczej warto, plyta pcie 4 ready (przynajmniej w teorii) i rocket lake ready (tez w teorii ale chociaz jest nadzieja) a z390 jest juz martwe.

Do tego wiekszy kesz na 10900K tez moze pokazac czasami pazury.No i bedziesz mial exclusiv top dog only one of a kind skylake ,spilowane rogi i wogole :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

poczekaj na jakieś konkretne testy , na chwilę obecną to wróżenie z fusów

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LaKlusek Testy będą niedługo, poczekać to sam ocenisz. No i czemu nie bierzesz pod uwagę nowej i7? Tak samo 8/16 co obecnie i9. Sam myślę nad tym procesorem. A dodatkowo pchanie się na 10 rdzeni z powietrzem to według mnie zły pomysł, będzie albo głośno albo ciepło.

Edited by Firedash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.