Skocz do zawartości
LaKlusek

i9-9900k, czy dołożyć do 10900k z którąś z tańszych płyt?

Rekomendowane odpowiedzi

Składam aktualnie nowy komputer i kiedy już wydawało mi się, że wszystko mam w 100% przemyślane, pojawiła się kwestia oficjalnych informacji o prockach z 10 generacji Inteli. No i tak zacząłem sobie porównywać i trochę zgłupiałem. Do tej pory zamierzałem kupić i9-9900k + Gigabyte Z390 AORUS PRO. Popatrzyłem jednak na ceny nowych procków i płyt na xkomie i 10900k to koszt jakichś 200-300zł więcej, a najtańsze płyty dostaniemy koło 900zł, czyli praktycznie w cenie tego AORUSa na Z390, może 100zł drożej.

To trochę zbiło mnie z pantałyku, bo teraz sam nie wiem, co jest lepszym wyborem. Czy 10900k to o tyle lepszy i bardziej perspektywiczny wybór, że jest sens pakować się w niego nawet z tymi najtańszymi płytami po 900zł i sumarycznie wydać te 400zł więcej niż kosztowałby topowy procek poprzedniej generacji z dobrą płytą, czy to nie jest dobra decyzja? No i dodatkowo, czy o 10900k w ogóle jest sens mysleć jeśli chcę mieć zwykły wiatrak (tutaj akurat planowałem kupić Noctuę NH-D15S), a nie dwa czy trzy razy droższe custom loopy czy 360mm AIO. Bo o ile te 400zł jeszcze na podmiankę płyty i proca bym wysupłał, o tyle taka wymiana chłodzenia zwiększa koszty już astronomicznie.

Co byście polecili? Zostać przy tym co planowałem, czy dołożyć do którejś z tańszych płyt na Z490 i do tego 10900k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli roznica dla ciebie konczy sie na 400zl.To raczej warto, plyta pcie 4 ready (przynajmniej w teorii) i rocket lake ready (tez w teorii ale chociaz jest nadzieja) a z390 jest juz martwe.

Do tego wiekszy kesz na 10900K tez moze pokazac czasami pazury.No i bedziesz mial exclusiv top dog only one of a kind skylake ,spilowane rogi i wogole :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LaKlusek Testy będą niedługo, poczekać to sam ocenisz. No i czemu nie bierzesz pod uwagę nowej i7? Tak samo 8/16 co obecnie i9. Sam myślę nad tym procesorem. A dodatkowo pchanie się na 10 rdzeni z powietrzem to według mnie zły pomysł, będzie albo głośno albo ciepło.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...