Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w grach, że laguję i ścina, np. GTA V telefon otwiera się kilka sekund, koło wybierania broni to samo, są ściny, od czasu do czasu lagi, spadki fps, w fortnite normalne fps, ale za to co jakiś czas, czyli mniej więcej 5-10 min, są ściny ( cofki ) i spadają na chwilę klatki ( fps ), w minecraftcie to tragedia cofa cały czas i są lagi, nie wczytuję mapy itp., wszystko wolniej się otwiera na PC, nie tylko w samych grach. W CSGO mam mniej fps niż powinienem mieć, czyli ok 300 fps, nic powyżej czyli 400, 500 itp. na ultra, nawet bez ludzi, trochę dziwne.

Nie mam synchronizacji pionowej. Na najniższych w csie max 300 fps, z  komendami, fps_max 9999, fps_max 0 ...

 

Format nic nie dał, to samo.

Na ustawieniach AUTO w biosie też nic nie dało, to samo jak po podkręceniu.

Ramy testowane memtestem86+, 4 godziny zero błędów.

Wgrane najnowsze aktualizacje systemowe, też nic.

Do karty graficznej też najnowsze sterowniki.

Bios też do przedostatniej wersji, czyli wersja: 7A34v1M, data publikacji biosu: 2019-01-30, najnowsza to wersja BETA ( AMI BIOS )

Usunąłem program Ryzen Master do podkręcania, i podkręciłem stabilnie przez BIOS do 3,6 GHz, startowe taktowanie dla 1600 af 3,2 GHz, napięcie 1,32 v.

 

Specyfikacje PC, na którym to się dzieje:

- Procesor: AMD Ryzen 5 1600 af 12nm Zen+ 3,2 GHz - 3,6 GHz
- Płyta główna: MSI B350 TOMAHAWK
- Karta graficzna: Palit GameRock Premium Edition gtx 1080 8 gb gddr5x
- Pamięć RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black
- Dysk SSD: Samsung 970 EVO 250 gb m.2
- Chłodzenie: BOX
- Obudowa: Be quiet! Pure base 500 czaro-srebrna
- Zasilacz: Corsair RM650X 650w

 

Płyta główna MSI B350 TOMAHAWK - kupiona nowa na gwarancji.

Procesor AMD Ryzen 5 1600 af 12nm Zen+ - nowy, wszystkie piny proste, wszystko z nim ok, testowałem itd...

Karta graficzna Palit GameRock Premium Edition gtx 1080 8 gb - używana, sprawna, brak artefaktów, temperatury max 70 stopni pod 100 % obciążeniem, ma ogromny radiator, jest masywna i ma metalowy backplate, nie zrzuca zegarów, taktowania.

Zasilacz też sprawny.

Chłodzenie narazie box, ale szukam kitu do am4 na tą płytę pod spc fortisa 3

 

Nie mam już pomysłów co może być nie tak!

 

Czekam na wasze odpowiedzi :)

Edytowane przez xeasyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro był format to problemem nie jest OS i soft .

Jak się komp zachowuje na def taktowaniu procka ?

Wyłącz w biosie odpowiednik XMP dla AMD i sprawdź zachowanie kompa .

Wyjmij jedną kość ramu i też sprawdź , generalnie poprzekładaj ramy i popatrz jak się zachowuje .

Masz do dyspozycji inny SSD lub HDD aby na niego przenieść system i sprawdzić zachowanie kompa ?

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Setnik napisał:

Włącz jakiś program do monitoringu i sprawdź co wtedy wywala, czy spada grafika czy procesor. Czy może dysk skacze na 100%

Zaraz ogarnę i wyślę filmik.

1. Minecraft - https://megawrzuta.pl/download/ba9193803f98f058423a1cca84c76d17.html - do pobrania filmik!

2. CSGO - 

3. GTA V - http://www.mediafire.com/file/5x6yatpeoop4z2g/GTA_V_%233.mp4/file - do pobrania filmik!

3.1 GTA V - http://www.mediafire.com/file/hm3vpl6b074pwsm/GTA_V_%234.mp4/file - do pobrania filmik!

 

Logi z GPU-Z, podczas grania w csgo i minecraft - https://megawrzuta.pl/download/ddfb79768ac2fcb3580037bdfa82bc40.html - do pobrania!

Edytowane przez xeasyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fioletowy kolor - napięcie CPU

Czerwony kolor - mnożnik CPU

Żółty kolor - taktowanie Pamięci RAM

Zielony ( limonkowy ) kolor, napięcia chyba płyty głównej lub zasilacza - nie wiem...

Pomarańczowy kolor, na samym dole - wszystko o dysku ssd samsung 970 evo 250 gb m.2

Turkusowy kolor, na samym dole - RPM wentylów GPU i użycie kontrolera czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz plan maksymalna wydajność w Windows oraz w sterowniku do karty graficznej, raczej masz ustawiony zbalansowany, bo karta jak i procesor nie chodzą na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Setnik napisał:

Wybierz plan maksymalna wydajność w Windows oraz w sterowniku do karty graficznej, raczej masz ustawiony zbalansowany, bo karta jak i procesor nie chodzą na 100%

Niby lepiej, ale nadal mam ścinki w bardziej wymagających scenkach, miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach karty graficznej poszukaj (i nie pamiętam jak się to nazywało :)) buforowanie klatki. Ile ma do przodu klatek buforować. tam trzeba zmienić na 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Setnik napisał:

W ustawieniach karty graficznej poszukaj (i nie pamiętam jak się to nazywało :)) buforowanie klatki. Ile ma do przodu klatek buforować. tam trzeba zmienić na 1

No jest standardowo ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...